28.01.2015 13:19

Down nagrał klip na nowo

Oficjalny teledysk „We Knew Him Well” jest nudny? Muzycy mają dla Was wersję koncertową!

Down nagrał klip na nowo
foto: Jason L Nelson / AdMedia / Capital Pictures / East News

Po oficjalnym teledysku do piosenki „We Knew Him Well” z minialbumu „Down IV – Part II” z maja 2014 roku, muzycy zapragnęli bardziej żywiołowego wideo. Nakręcili wszystko jeszcze raz – tym razem podczas koncertu.

Publiczność robi różnicę, a zwłaszcza już ta najwierniejsza – zgromadzona w Southport Hall w rodzinnym Nowym Orleanie. Niby w pierwszym klipie też można zobaczyć, jak Down gra, ale gdy przychodzi to robić tylko dla ekipy, idzie jakoś tak niemrawo.

Przy okazji swego rodzaju drugiej premiery singla Phil Anselmo przypomniał dla kogo napisał ten utwór.

"

„We Knew Him Well” jest o kilku różnych ludziach, nie tylko z mojego życia, lecz także z życia zespołu, rodziny, kogoś bliskiego. "

Łączy ich pewna, nie tak często już dziś spotykana cecha…

"

W pewien sposób lubię ludzi, którzy myślą samodzielnie. Często mam coś sprecyzowane, a wtedy przychodzi ktoś i dzieli się swoimi przemyśleniami o jakiejś piosence. To jest interesujące, ponieważ to coś, czego wcześniej w życiu nie rozważałem. "

Niestety w ostatnim czasie dla kapeli ma chyba zdecydowanie mniej tych konkretnych pomysłów. Po dwóch minialbumach pod wspólnym tytułem „Down IV” (2012 i 2014) raczy nas tylko mglistymi zapowiedziami nowego wydawnictwa. Trochę więcej za to słychać o jego drugim solowym krążku…

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Down