19.06.2015 11:06

Down z klipem do „Hogshead/Dogshead”

Od premiery ostatniego wydawnictwa zespołu Phila Anselmo minął już rok, co nie przeszkodziło grupie w zrobieniu nowego koncertowego teledysku do „Hogshead/Dogshead”. Zobaczcie!

Down z klipem do „Hogshead/Dogshead”
foto: insight media/REPORTER/REPORTER/East News

Utwór znalazł się na EP-ce „Down IV – Part II” z 2014 roku, zaś klip do niego zarejestrowano podczas występu kapeli w Southport Hall w Nowym Orleanie, podobnie jak ten do piosenki „We Knew Him Well”.

Za kamerą stanął Mike Holderbeast, a suwaki konsolety odpowiadającej za dźwięk nagrania przesuwał Steven W. Richardson. Oto efekt ich wysiłku oraz energii zespołu:

Mini płyta „Down IV – Part II” została nagrana w zmienionym składzie. Już wcześniej wśród muzyków grupy zabrakło Rexa Browna, który grał w zespole na basie. Jednak tym razem nie było też gitarzysty, Kirka Windsteina - jego miejsce zajął Bobby Landgraf. Anselmo cieszył się z faktu dołączenia do kapeli nowego muzyka:

"

Od razu czuł się jak w domu. Bobby zawsze był gościem „na wszelki wypadek”. Dobrze zna się na tym co robimy i bierze to do serca. Gdy tylko się pojawił od razu zaproponował potężny riff. To jest ten południowy element, który jest niezbędny. "

Jeżeli ktoś jednak nie przepada za koncertową wersją, która jest mimo wszystko bardziej „brudna”, zawsze może zapoznać się z tą studyjną: 

Kiedy pojawi się pełnoprawny album Down? Na danym moment kończy się na mglistych zapowiedziach bez pokrycia, podobnie jak w przypadku reaktywacji Pantery. Znamy jednak datę premiery krążka metalowej supergrupy, w której wystąpi również Phil Anselmo.

Jak Wam się podoba koncertowe wykonanie „Hogshead/Dogshead”?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Down