Dowód na to, że wszystkie zespoły deathcore'owe są takie same

Jakub Gańko
27.07.2016 11:21
Dowód na to, że wszystkie zespoły deathcore'owe są takie same Fot. Derrick Austinson, CC BY-SA 2.0

Wydawało Wam się dotąd, że deathcore to wtórny gatunek? Cóż... najwyraźniej macie rację.

Deathcore narodził się u progu XXI wieku w okolicach Arizony i południowej Kalifornii. Głównym pomysłem na ten ekstremalny gatunek było połączenie elementów deathmetalowych - jak growl i blasty perkusyjne - z metalcore'owymi. Aby uzyskać cięższe brzmienie, gitary stroi się w nim jak najniżej. Kiedyś już Wam opowiadaliśmy o historii konfliktu metalcore'u z deathcore'em - teraz przyszła pora na coś innego...

Gdy wgryziemy się głębiej w tę scenę muzyczną i poznamy twórczość takich zespołów jak Suicide Silence, All Shall Perish czy Chelsea Grin, prawdopodobnie szybko odniesiemy wrażenie, że gatunek ten raczej nie jest zbyt zróżnicowany. YouTuberzy z kanału Zero_Life_Left idą w swojej tezie wręcz o krok dalej - przekonują, że cały deathcore opiera się na tych samych riffach stosowanych przez różne zespoły.

W swoim krótkim wideo ukazali przykłady tych samych struktur muzycznych m.in. na przykładzie kawałków Molotov Solution i Oceano. Głównym sprawcą według ich teorii miałaby być kropka przy nucie, która przedłuża jej trwanie o połowę wartości rytmicznej. Wszystko zostało dokładnie przedstawione czarno na białym na pięciolinii.

Twórca tej teorii przekonuje, że nie miał żadnych złych zamiarów przy jej zdemaskowaniu.

Nie zrozumcie mnie źle: deathcore to mój ulubiony gatunek muzyczny. Ale właśnie dlatego, że tyle go słucham i widzę już tę muzykę w swojej głowie, zauważam pewne wzorce pomiędzy riffami.

Sprawdźcie na własne oczy:

Nawet jeśli deathcore to faktycznie najbardziej wtórny gatunek w okolicy, istnieje prosty sposób, by go zróżnicować - wystarczy dodać do niego koty z piekła rodem.

Słuchacie deathcore'u?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.