Doyle z Misfits nie lubi spotykać się z fanami: Te kanalie kradną muzykę słuchając Spotify

Aleksandra Degórska
18.02.2019 13:46
Doyle z Misfits nie lubi spotykać się z fanami: Te kanalie kradną muzykę słuchając Spotify Fot. 0000554/Reporter/East News

Dostało się też Spotify, które nie płaci odpowiednich pieniędzy muzykom. Tak twierdzi Doyle, który jest mocno poirytowany całą tą sytuacją.

Muzycy często w wywiadach opowiadają o tym, że niestety czasy się zmieniły na gorsze i ciężko utrzymać się ze sprzedaży płyt. Niejednokrotnie pojawiały się głosy, że streaming okrada artystów i podobnego zdania jest Doyle Wolfgang von Frankenstein z Misfits.

Doyle z Misfits krytykuje fanów, którzy nie płacą za muzykę 

Muzyk w wywiadzie z The Liquid Conversations ostro wypowiedział się na temat tego, że czuje się po prostu okradziony przez swoich fanów i musi się zmuszać do pewnych rzeczy tylko ze względu na pieniądze:

To co mnie wkurza, to fakt, że wszyscy kradną muzykę. Wydajesz tysiące dolarów na nagranie albumu, a wszystkie te kanalie po prostu kradną muzykę i chcą ciągle więcej. Potem wypadasz na dupka, bo robisz meet&greet za 50 dolarów, żeby cokolwiek zarobić. Myślisz, że chcę w ogóle spotykać tych wszystkich ludzi? Nie, gdy już jest po wszystkim, chcę po prostu wziąć prysznic i pójść spać.

Doyle dochodzi do wniosku, że gdyby produkował motocykle i ktoś zabrałby pojazd bezprawnie, wówczas traktowane byłoby to jak kradzież i nie rozumie dlaczego podejście do muzyki jest inne, skoro ludzie po prostu nie płacą za piosenki.

Przeczytaj także

Muzyka powinien się bać również gigant Spotify, bo gdyby Doyle przyszedł do firmy, to prawdopodobnie ze złości zniszczyłby biuro:

Nie jestem dobry z matmy, ale myślisz, że ile kapele dostają za Spotify? Setną czy tysięczną część centa. Moja dziewczyna, wokalistka Arch Enemy, wybrała się do biura Spotify i powiedziała im, że to jakiś absurd. Gdybym tam trafił, to zniszczyłbym im to biuro, bo tak jestem wściekły.

Doyle nawiązał również do sytuacji z 2000, gdy Lars Ulrich pozwał Napster o naruszenie praw autorskich. Gitarzysta Misfits w pełni popiera posunięcie perkusisty Metalliki, który w jego mniemaniu bronił praw wszystkich muzyków.

Zobacz także: >> Albo schowasz telefon, albo nie wchodzisz na koncert Misfits. Danzig zakazał używania smartfonów <<

Serwisy streamingowe nie mają łatwego życia z muzykami - również Roger Waters bardzo negatywnie wypowiedział się na temat chociażby Spotify, który według niego po prostu kradnie ich własność.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.