25.09.2020 10:42

Dr Misio wkrótce wyda nową płytę. Nadchodzi "Strach XXI wieku"

Formacja Arkadiusza Jakubika wkrótce wyda nową płytę. "Strach XXI wieku" zespołu Dr Misio trafi do sprzedaży już 10 października. Co znajdzie się na krążku?

Dr Misio
foto: Karol Makurat/REPORTER

Dr Misio to grupa powstała w 2008 roku z inicjatywy Arkadiusza Jakubika. Muzycy określają swoją muzykę mianem rock and rolla, a ich twórczość pokochało wielu Polaków w dużej mierze dzięki tekstom osadzonym w naszej, nie zawsze kolorowej, rzeczywistości. Muzycy w 2013 roku otrzymali nagrodę dziennikarzy na festiwalu Top Trendy, a 5 lat później zostali nominowani do Fryderyków w dwóch kategoriach - za album "Zmartwychwstaniemy" oraz teledysk do utworu "Pismo".

Dr Misio wyda "Strach XXI wieku"

Muzycy do tej pory mają na koncie trzy albumy studyjne. Ostatni z nich - "Zmartwychwstaniemy" ukazał się w 2017 roku. Na następcę krążka fani formacji musieli czekać 3 lata. Już 10 października 2020 roku trafi do sprzedaży kolejny materiał Jakubika i spółki.

Nocny Kochanek
Nocny Kochanek
Przeczytaj także Nocny Kochanek wydał nową płytę. Można posłuchać jej za darmo w serwisach streamingowych

Na płycie "Strach XXI wieku" znajdzie się 13 nowych utworów, w których muzycy rozprawiają się z problemami polskiego społeczeństwa. Nie odpuszczają także obecnej władzy, której zachowanie chętnie komentują, jednak pamiętają również o przeszłych wydarzeniach i ich wpływie na obecną sytuację.

W składzie zespołu poza Arkadiuszem Jakubikiem usłyszymy Pawła Derentowicza, Maria Matyska, Radka Kupisa, jana Prościńskiego oraz Maksa Kucharskiego.

Dr Misio - "Strach XXI wieku". Tracklista:

 1. Strach XXI wieku
 2. Koniec lata
 3. Mnie nie ma
 4. Chcesz się bać
 5. Nie czujesz nic
 6. Czy pamiętasz
 7. Dwie głowy
 8. Niedziela
 9. Siedemnastolatki
 10. Słońce niepamięci
 11. Wesołe miasteczko
 12. Stan skupienia
 13. Zwierzę
Majka Jeżowska
Majka Jeżowska
Przeczytaj także Majka Jeżowska z nowym wizerunkiem. Chce ostrego rocka i pogo pod sceną
Tagi: Rock News Dr Misio