03.02.2016 11:34

Dream Theater pokazał „muzyczny dar”

Zespół pokazał oficjalny teledysk do singla „The Gift of Music” z płyty „The Astonishing”. Zobaczcie muzyków w towarzystwie latających robotów.

Dream Theater pokazał „muzyczny dar”
foto: kadr z wideo

Znamy już cały materiał z rozbudowanego, dwupłytowego „The Astonishing”. Wszystkie 34 utwory futurystycznego concept albumu zostały już oficjalnie udostępnione w internecie. Teraz Dream Theater postanowił zadbać o oprawę wizualną swojego najnowszego dzieła, udostępniając fanom pierwsze wideo promujące krążek.

Utwór „The Gift of Music” to skondensowana do czterech minut wizytówka całego albumu, wprowadzająca w historię konfliktu między The Great Northern Empire a The Ravenskill Rebel Militia usytuowanego w 2285 roku. Jednocześnie jego słowa można odnieść bez problemu do współczesności, jest w nim bowiem mowa o czasach, gdy ludzie nie mają już czasu na muzykę i nie potrafią jej docenić jak kiedyś.

Gitarzysta John Petrucci jest bardzo zadowolony z efektu, jaki udało się uzyskać w teledysku, łącząc klasyczne nagranie wykonania utworu w studiu ze scenami wygenerowanymi komputerowo.

"

Praca z reżyserem Wesem Teshomem była czystą przyjemnością. Wykonując nasz utwór, staraliśmy się skupić na utrzymaniu poczucia czegoś wyjątkowego. Znaleźliśmy bardzo ciekawe miejsce w New Jersey z idealną atmosferą. Dzięki cyfrowej animacji mieliśmy możliwość wplecenia pewnych motywów z „The Astonishing”. Myślę, że utrzymaliśmy doskonały balans między opowieścią a naszym graniem. "

Teledysk do „The Gift of Music” obejrzycie poniżej:

Gitarzysta wyznał, że zespół od początku planował wyjść ze swoim najnowszym dziełem poza sferę muzyczną. Jego koncepcyjna forma, skupiona na narracji i konkretnej opowieści, tylko temu sprzyjała.

"

Oczywiście muzyka odgrywała największą rolę, tak jak powinno być. Wiedzieliśmy jednak, że aby należycie to przedstawić - tę historię, postaci, słowa, a nawet ewentualne koncerty - trzeba się skupić na wszystkim równocześnie od samego początku. "

Charakter konfliktu, którym Dream Theater chciał wyrazić komentarz do obecnej rzeczywistości, wpłynął również na ostateczny kształt muzyki. Pojedynek cyfrowej kakofonii z dystopijnej przyszłości i czystej potęgi kreatywnej, ludzkiej ekspresji od razu wymusił na muzykach skorzystanie z usług prawdziwej orkiestry i chóru.

"

Nie mogliśmy uwierzyć, gdy David Campbell potwierdził swój udział w naszym przedsięwzięciu. Myślę, że nasza współpraca zaowocowała czymś naprawdę wyjątkowym, czego nie osiągnęlibyśmy w żaden inny sposób. Połączenie naszej miłości do muzyki z opowieścią, książkami, filmami i wizualizacjami dało nam mnóstwo satysfakcji. "

„The Astonishing” ukazał się na rynku 29 stycznia 2016 roku. Płytę wyprodukował sam John Petrucci. Zespół planuje promować swoje dzieło specjalną trasą koncertową, na której będzie odgrywał cały materiał z obu krążków wydawnictwa.

Jak Wam się podoba nowy teledysk Dream Theater?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Dream Theater