Dream Theater pokazał „swój nowy świat”
Magda Słomka
07.05.2016 10:15
Dream Theater pokazał „swój nowy świat” Fot. kadr z wideo

Grupa zaprezentowała kolejny teledysk promujący nową płytę, tym razem do kawałka „Our New World”. Zobaczcie, jak wygląda klip!

Dream Theater wydał dwupłytowy koncepcyjny album zatytułowany „The Astonishing” 29 stycznia 2016 roku i nie zwalnia tempa promocji. Zespół przed premierą stopniowo prezentował utwory jak „The Gift of Music” czy „Moment of Betrayal”. Zaś po niej zdecydował się na udostępnienie wszystkich 34 numerów za darmo.

W międzyczasie grupa zapowiedziała krążek filmikiem, w którym opowiedziana została historia konfliktu między The Great Northern Empire i The Ravenskill Rebel Militia w 2285 roku. Dream Theater po kolei zdradzał bohaterów opowieści oraz mapę świata, w którym rozgrywają się te wydarzenia. 

„The Gift Of Music” był pierwszym kawałkiem, do którego muzycy postanowili stworzyć teledysk. Pora na kolejny, tym razem do utworu „Our New World. Dream Theater zdecydował się na koncertowy klip, w którym widać między innymi przygotowania do występu i spotkania z fanami. Zobaczcie!

Teledysk do „Our New World” został nakręcony podczas występu Dream Theater w Mediolanie. John Petrucci opowiedział o publiczności, która zgromadziła się wówczas w sali koncertowej.

Wysłuchali dwóch aktów zupełnie nowej muzyki. Kiedy zaczęliśmy grać ten kawałek, wszyscy wstali ze swoich siedzeń. To była niesamowita energia, tak jakby poczuli, że to, co wydarzyło się w tej historii, było prawdą. Chcieliśmy to pokazać.

A o czym tak naprawdę opowiada ten utwór? Muzycy zamieścili na swojej stronie internetowej dokładne objaśnienia historii zawartych w kawałkach na „The Astonishing”.

Każdy się cieszy, ale tak naprawdę istnieje jeden bardzo smutny i nierozwiązany kawałek tej skomplikowanej układanki… Gabriel stracił brata, a Xander ojca. X chodzi teraz sam po tym świecie, bez kochającego przewodnictwa swojego rodziciela, które go chroniło i pielęgnowało. Ale ta historia zawsze opowiadała o spełnieniu własnego losu… Jasne jest, że jako nowa rodzina, Gabriel i Faythe będą tymi, którzy podniosą na duchu X, a on nie będzie pozostawiony sam sobie na tym surowym świecie. (…)

Co sądzicie o nowym klipie Dream Theater i utworze „Our New World”?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.