20.12.2015 19:16

Dream Theater vs „Star Wars”

Oszaleliście na punkcie „Gwiezdnych wojen”? Ekipa zespołu również lubi ten film. Zobaczcie, co się wydarzyło, gdy na scenie pojawili się bohaterowie tej opowieści.

Dream Theater vs „Star Wars”
foto: Dariusz Ptaszyński / Antyradio.pl

Oglądasz koncert, kontemplujesz muzykę, aż tu nagle pojawiają się filmowe postacie i zaczynają rozrabiać. Taka sytuacja miała miejsce podczas koncertu Dream Theater parę lat temu. W związku z ogólną wrzawą wokół „Gwiezdnych wojen”, kapela postanowiła przypomnieć ten moment udostępniając filmik na swoim profilu na Facebooku. Grupa udowodniła, że na własnej skórze przekonała się, jak wygląda galaktyczne starcie odwiecznych wrogów.

Sytuacja miała miejsce podczas koncertu w Los Angeles. Obsługa techniczna postanowiła zrobić psikusa muzykom i nagle w czasie ich występu na scenę wkroczyli Darth Vader i Obi-Wan Kenobi, którzy rozpoczęli znowu swój spór. Nie wszyscy muzycy zrozumieli co się dzieje, choć obok kosmiczne postacie wymachiwały mieczami świetlnymi.

Natomiast Mike Portnoy, który wówczas jeszcze był w zespole, gdy tylko zza kulis pojawił się szturmowiec, rzucił się na niego i go pokonał. To się nazywa refleks! Cała sytuacja wywołała oczywiście gromki aplauz wśród publiczności. Muzycy rzeczywiście są nie do pokonania. Po całym tym zajściu, artyści jak gdyby nigdy nic grali dalej.

Zobaczcie, jak wyglądała ta sytuacja:

Niektórzy fani sugerują, że zespół powinien nagrać koncepcyjny album zainspirowany „Gwiezdnymi wojnami”. Można powiedzieć, że kapela prawie spełni marzenia tej części publiczności, bowiem już 29 stycznia 2016 roku ukaże się nowy concept album „The Astonishing”. Będzie to muzyczna opowieść o konflikcie między The Great Northern Empire oraz The Ravenskill Rebel Militia w 2285 roku. Kapela po kolei zdradza kolejnych bohaterów oraz mapę ich świata.

Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo jest utwór „The Gift of Music”. Grupa zaplanowała również europejską trasę koncertową, która rozpocznie się 18 lutego 2016 roku w Londynie. W czasie tych występów Dream Theater zagra w całości materiał z nowego albumu.

W związku z premierą kolejnej odsłony „Gwiezdnych wojen”, muzyczny świat nie raz zastanawiał się, co by było, gdyby postacie z tego obrazu wkroczyły do przemysłu muzycznego. Pewien fan postanowił stworzyć okładki legendarnych płyt z Bobba Fett czy Darth Vaderem w roli głównej. Powstała nawet kosmiczna metalowa kapela, która wykonała motyw z filmu. Również inny fan opowieści zagrał ten utwór na dziewięciu gitarach. Natomiast wielbiciele Beastie Boys zauważyli, że reżyser filmu zainspirował się właśnie tą kapelą nawiązując imieniem jednego z bohaterów do krążka zespołu.

Niech Moc będzie z Wami!

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Dream Theater