04.03.2016 10:43

Dream Theater w akustycznym coverze Pink Floyd

Muzycy postanowili wziąć na warsztat słynny klasyk. Zobaczcie, jak im poszło.

Dream Theater w akustycznym coverze Pink Floyd
foto: kadr z wideo

W przerwie między koncertami artyści znaleźli chwilę, by w Oslo wykonać cover brytyjskiej kapeli. John Petrucci, Jordan Rudess oraz James LaBrie zagrali akustycznie słynny numer „Wish You Were Here”.

Numer pochodzi z albumu o tym samym tytule z 1975 roku. Kompozycję stworzyli Roger Waters oraz David Gilmour i nagrano ją w londyńskim Abbey Road Studios. Tekst dotyczy Syda Barretta, który został wykluczony z zespołu w 1968 roku. W 2011 roku utwór zajął 324. pozycję w rankingu 500 najlepszych utworów wszech czasów stworzonym przez magazyn „Rolling Stone”.

John Petrucci przyznał, że utwór „Wish You Were Here” jest mu szczególnie bliski i wykonanie go wraz z kolegami z kapeli spowodowało, że dawne wspomnienia wróciły:

"

Jest to mój ulubiony numer Pink Floyd wszech czasów. Mam wiele wspomnień, jak grałem go w szkole średniej, nawet na imprezach. Był to po prostu kawałek, który każdy znał i lubił śpiewać. "

Posłuchajcie, jak muzycy wykonali tę kompozycję:

Gitarzysta zauważył pewne podobieństwo między najnowszym krążkiem Dream Theater zatytułowanym „The Astonishing” a concept albumem Pink Floyd:

"

Oczywiście „The Astonishing” jest konceptualnym krążkiem stworzonym wokół historii. „The Wall” Pink Floyd był definitywnie inspiracją. Uwielbiam fakt, że ta kapela ma tak wiele utworów, które możesz zagrać na akustycznej gitarze, zaczynasz brzdąkać i wiesz, że ludzie będą to śpiewać. To jest prawdziwa sztuka. "

Dream Theater właśnie promuje swój najnowszy krążek, który ukazał się 29 stycznia 2016 roku. Płyta była nagrywana w nowojorskim studiu Cove City Sound, zaś za produkcję jest odpowiedzialny Petrucci. Podwójny album składa się aż z 34 utworów, takich jak „The Gift of Music” czy „Moment of Betrayal”.

Kapela opowiedziała na tym wydawnictwie historię konfliktu między The Great Northern Empire i The Ravenskill Rebel Militia, który rozgrywa się w 2285 roku. Zespół zapowiedział również grę na PC, Mac, iOS oraz Android, dzięki której fani będą mogli stać się częścią tej opowieści. 

Pink Floyd doczekał się wielu coverów w wykonaniu słynnych artystów. Jako przykład można podać Pearl Jam czy Billy'ego Corgana i Toma Morello, którzy wykonali „Comfortably Numb”.

Jak Wam się podoba Pink Floyd w wykonaniu Dream Theater?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Dream Theater Pink Floyd