12.01.2016 21:14

Dream Theater w „zadziwiającym” zwiastunie płyty

Premiera nowego albumu zbliża się wielkimi krokami. Zobaczcie, jak wygląda zwiastun tego wydawnictwa.

Dream Theater w „zadziwiającym” zwiastunie płyty
foto: kadr z wideo

Kapela podjęła się ambitnego zadania, bowiem już 29 stycznie 2016 roku ukaże się podwójny konceptualny album zatytułowany „The Astonishing”, na którym znajdzie się w sumie 34 utwory. Pierwszym singlem promującym tę płytę był kawałek „The Gift of Music”.

Zespół opowie na tym krążku historię konfliktu między The Great Northern Empire i The Ravenskill Rebel Militia. Wydarzenia będą rozgrywać się w 2285 roku. Dream Theater po kolei zdradzał kolejne elementy tej układanki, ukazując poszczególne postacie niezwykłej opowieści oraz mapę świata, gdzie będzie toczyć się wojna.

Teraz możemy zobaczyć przedsmak tego, co nas czeka, bowiem formacja udostępniła oficjalną zapowiedź nadchodzącego wydawnictwa:

Opowieść rozpoczyna się od pokazania północnego imperium, gdzie rządzi elita arystokratów - Faythe, cesarzowa Arabelle, cesarz Nafaryus, a ich rządy doprowadziły do powstania. Tak zaczyna się historia, która zostanie przedstawiona na nowym wydawnictwie Dream Theater.

Obejrzyjcie wszystkie postaci, które odegrają ważne role w tej opowieści:

foto: dreamtheater.net

Wielbiciele zespołu mogą przedpremierowo zamawiać najnowszą płytę na stronie Dream Theater. Nie lada gratką dla fanów jest box składający się z winyli czy ekskluzywne wydawnictwo, które jest ograniczone do 4000 sztuk i zawierać będzie m.in. dwie płyty CD, muzykę w formacie mp3 czy specjalny podarunek nawiązujący do historii opowiedzianej na albumie.

Zobaczcie, jak prezentuje się ten box:

foto: http://store.roadrunnerrecords.com

Zespół rozpocznie 18 lutego 2016 roku europejską trasę koncertową, która wystartuje w Londynie. Dream Theater zamierza wykonać w całości materiał z nowej płyty podczas tych występów.

Muzyczny hołd Davidowi Bowiemu

W związku z nagłą śmiercią artysty, Jordan Rudess postanowił oddać cześć zmarłemu wokaliście i wykonać „Space Oddity”.

Klawiszowiec zapowiadając to nagranie podzielił się kilkoma przemyśleniami za pośrednictwem mediów społecznościowych:

"

Oto mój muzyczny hołd złożony legendarnemu Davidowi Bowiemu. Dzięki mojemu przyjacielowi Tony’emu Viscontiemu miałem przyjemność współpracować z Bowiem w 2002 roku podczas pracy nad albumem „Heathen”. Oto jego klasyczny utwór, „Space Oddity”, który zagrałem w moim domu rano po tym, jak otrzymałem bardzo smutną wiadomość. "

Sprawicie sobie nadchodzące wydawnictwo Dream Theater?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Dream Theater