Dream Theater wypuścił grę The Astonishing Game

Jakub Gańko
06.02.2017 09:33
Dream Theater wypuścił grę The Astonishing Game Fot. kadr z wideo

James LaBrie i spółka zapraszają do gry na urządzenia mobilne opartej na ostatnim concept albumie zespołu.

Dream Theater wydał 29 stycznia 2016 roku rozbudowany concept album „The Astonishing”. Dwupłytowe wydawnictwo było oficjalnie dostępne w internecie za darmo, promowały je takie single, jak „The Gift of Music” czy „Moment of Betrayal”. Historia opowiedziana w utworach mówiła o konflikcie pomiędzy The Great Northern Empire oraz The Ravenskill Rebel Militia.

Teraz mamy okazję zaangażować się w tę wojnę osobiście, a to za sprawą The Astonishing Game - mobilnej produkcji przygotowanej przez studio Turbo Tape Games. Gra jest turową strategią o planszówkowej mechanice, a zespół zadbał, byśmy znaleźli w niej masę ekskluzywnych dobroci, takich jak instrumentalne wersje jego kawałków czy możliwość wygrania biletów na koncerty trasy Images, Words & Beyond 25th Anniversary Tour.

Oto finałowy zwiastun tej produkcji:

Studio Turbo Tape Games rozwinęło w swoim najnowszym dziele mechanikę znaną z poprzednich dokonań, takich jak UHR-Warlords. Jego przedstawiciel, Fredrik Sundt Breien, jest bardzo zadowolony, że dostał możliwość rozwinięcia kontekstu płyty „The Astonishing”.

To, co w tej grze najpiękniejsze, to ukazanie walki o wpływy pomiędzy grupami społecznymi, artystami i najeźdźcami. Pojedynki doskonale wpisują się w interaktywną narrację, gdzie tylko jeden fragment, pewna wersja prawdy, zostaje przekazana z perspektywy oryginalnych postaci.

The Astonishing Game dostępna jest na urządzenia z systemami Android i iOS.

Co więcej Dream Theater wystąpi w Polsce w 2017 roku. Zespół zobaczymy 16 maja 2017 roku w Katowicach.

Zagracie w najnowszą grę Dream Theater?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.