06.02.2017 09:33

Dream Theater wypuścił grę The Astonishing Game

James LaBrie i spółka zapraszają do gry na urządzenia mobilne opartej na ostatnim concept albumie zespołu.

Dream Theater wypuścił grę The Astonishing Game
foto: kadr z wideo

Dream Theater wydał 29 stycznia 2016 roku rozbudowany concept album „The Astonishing”. Dwupłytowe wydawnictwo było oficjalnie dostępne w internecie za darmo, promowały je takie single, jak „The Gift of Music” czy „Moment of Betrayal”. Historia opowiedziana w utworach mówiła o konflikcie pomiędzy The Great Northern Empire oraz The Ravenskill Rebel Militia.

Teraz mamy okazję zaangażować się w tę wojnę osobiście, a to za sprawą The Astonishing Game - mobilnej produkcji przygotowanej przez studio Turbo Tape Games. Gra jest turową strategią o planszówkowej mechanice, a zespół zadbał, byśmy znaleźli w niej masę ekskluzywnych dobroci, takich jak instrumentalne wersje jego kawałków czy możliwość wygrania biletów na koncerty trasy Images, Words & Beyond 25th Anniversary Tour.

Oto finałowy zwiastun tej produkcji:

Studio Turbo Tape Games rozwinęło w swoim najnowszym dziele mechanikę znaną z poprzednich dokonań, takich jak UHR-Warlords. Jego przedstawiciel, Fredrik Sundt Breien, jest bardzo zadowolony, że dostał możliwość rozwinięcia kontekstu płyty „The Astonishing”.

"

To, co w tej grze najpiękniejsze, to ukazanie walki o wpływy pomiędzy grupami społecznymi, artystami i najeźdźcami. Pojedynki doskonale wpisują się w interaktywną narrację, gdzie tylko jeden fragment, pewna wersja prawdy, zostaje przekazana z perspektywy oryginalnych postaci. "

The Astonishing Game dostępna jest na urządzenia z systemami Android i iOS.

Co więcej Dream Theater wystąpi w Polsce w 2017 roku. Zespół zobaczymy 16 maja 2017 roku w Katowicach.

Zagracie w najnowszą grę Dream Theater?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Dream Theater