04.12.2015 12:59

Dream Theater z „muzycznym darem”

Zespół udostępnił pierwszy utwór z nadchodzącego podwójnego albumu, na którym znajdą się aż 34 numery. Jak brzmi „The Gift of Music”?

Dream Theater z „muzycznym darem”
foto: Dariusz Ptaszyński / Antyradio.pl

Już 29 stycznia 2016 roku fani kapeli będą mogli cieszyć się z nowego koncepcyjnego krążka „The Astonishing”.

Dream Theater opowie historię konfliktu między The Great Northern Empire oraz The Ravenskill Rebel Militia rozgrywającego się w 2285 roku. Zespół po kolei zdradza kolejnych bohaterów tej opowieści oraz mapę świata, w którym będą rozgrywać się te wydarzenia.

Możemy już poznać pierwsze próbki najnowszego materiału zapowiadającego to wydawnictwo.

Posłuchajcie utworu „The Gift of Music”:

Według Johna Petrucciego nadszedł odpowiedni czas, by Dream Theater ponownie nagrał rozbudowane dzieło:

"

Pomysł stworzenia przez zespół konceptualnego albumu był właściwy. Ostatni, który zrobiliśmy powstał 15 lat temu i naprawdę czuliśmy, że teraz jest dobry moment na kolejny. "

Gitarzysta ambitnie podszedł do tego zadania, chcąc stworzyć całościowy projekt:

"

Miałem świadomość, że to czego potrzebujemy w pierwszej kolejności to historia, na której wszystko będzie się opierać. Chciałem, by ten album nie był tylko konceptualnym dziełem, ale również dążyłem do tego, by stworzyć całe show. Dlatego też historia ta musi posiadać fabułę, akcję, bohaterów, mapę. "

Pomimo, że opowieść rozgrywa się w dalekiej przyszłości, na drugim planie autor porusza temat tego, na ile ważna jest muzyka i jak technologia wpływa na twórczość w dzisiejszych czasach:

"

Co wydarzyłoby się, gdyby muzyka nie była tworzona przez ludzi? Gdyby nie było potrzeby jej kreowania, bo robiłby to za nas jakiś rodzaj sztucznej inteligencji? Czego brakowałoby w naszych duszach? Jest to ukryty temat tego albumu. "

To nie wszystko jeśli chodzi o ambitne plany grupy. Europejska trasa koncertowa Dream Theater rozpocznie się 18 lutego 2016 roku w Londynie i zespół zamierza podczas tych występów grać w całości materiał z nowego albumu.

Jak Wam się podoba nowy utwór Dream Theater?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Dream Theater