Dream Theater „zadziwia” 13. albumem

Jakub Gańko
02.12.2015 10:25
Dream Theater „zadziwia” 13. albumem Fot. Dariusz Ptaszyński / Antyradio.pl

Grupa Johna Petrucciego i Johna Myunga zdradziła szczegóły swojego trzynastego albumu studyjnego. Zobaczcie, jak zapowiada się „The Astonishing”.

Następca „Dream Theater” z 2013 roku będzie jednym z najbardziej rozbudowanych projektów w historii zespołu. O koncepcyjnych ambicjach albumu świadczy już strona internetowa, którą Dream Theater promuje wydawnictwo. Według niej opowieść będzie się składać z 34 utworów, prawdopodobnie możemy więc oczekiwać dwóch krążków wypełnionych po brzegi materiałem.

Aby wprowadzić słuchaczy w klimat nadchodzącego dzieła, zespół udostępnił już okładkę wydawnictwa. O samym „The Astonishing” mówi w następujący sposób:

Ten łudząco piękny, lecz zarazem przerażająco totalitarny obraz stanowi odważny zwiastun oprawy graficznej oraz myśli stojącej za dźwiękową historią, która będzie naszym jak dotąd najambitniejszym dziełem. Z dumą pokażemy Wam wkrótce... „The Astonishing”.

Oto jak prezentuje się spis utworów, które wejdą w skład albumu. Na podstawie tytułów można już wywnioskować, że czeka nas podniosła i skomplikowana opowieść utrzymana w klimacie science fiction.

Tracklista:

Act I

 1. Descent Of The NOMACS
 2. Dystopian Overture
 3. The Gift Of Music
 4. The Answer
 5. A Better Life
 6. Lord Nafaryus
 7. A Savior In The Square
 8. When Your Time Has Come
 9. Act Of Faythe
 10. Three Days
 11. The Hovering Sojourn
 12. Brother, Can You Hear Me?
 13. A Life Left Behind
 14. Ravenskill
 15. Chosen
 16. A Tempting Offer
 17. Digital Discord
 18. The X Aspect
 19. A New Beginning
 20. The Road To Revolution

Act II

 1. 2285 Entr'acte
 2. Moment Of Betrayal
 3. Heaven’s Cove
 4. Begin Again
 5. The Path That Divides
 6. Machine Chatter
 7. The Walking Shadow
 8. My Last Farewell
 9. Losing Faythe
 10. Whispers In The Wind
 11. Hymn Of A Thousand Voices
 12. Our New World
 13. Power Down
 14. Astonishing

Podejrzenia co do charakteru materiału potwierdzają elementy fabularne, systematycznie odkrywane na stronie internetowej zespołu. Co jakiś czas poznajemy kolejnych bohaterów historii oraz mapę świata, w którym rzecz się będzie rozgrywać. Wcześniej mogliśmy już opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu: The Great Northern Empire bądź The Ravenskill Rebel Militia.

dream_theater-characters
dream_theater-map

Premiera „The Astonishing” zaplanowana jest na początek 2016 roku. Album powstawał od stycznia 2015 roku w Cove City Sound Studios w Nowym Jorku. Płytę będzie promować specjalna trasa koncertowa, na której Dream Theater wykona nowy materiał od początku do końca.

Czego spodziewacie się po „The Astonishing”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.