Dream Theater zapowiada „The Astonishing Game”

Aleksandra Degórska
29.02.2016 15:29
Dream Theater zapowiada „The Astonishing Game” Fot. turbotapegames.com

Fani zespołu będą mogli stać się bohaterami świata, który muzycy stworzyli na swoim ostatnim krążku. Jak będzie prezentować się gra zespołu?

Mamy rok 2285. W północnym imperium rządzi elita arystokratów - Faythe, cesarzowa Arabelle, cesarz Nafaryus, a ich panowanie doprowadza do powstania.

Historia konfliktu między The Great Northern Empire oraz The Ravenskill Rebel Militia pojawiła się na albumie Dream Theater „The Astonishing”. Podwójny krążek ujrzał światło dzienne 29 stycznia 2016 roku i jest oficjalnie dostępny w internecie za darmo. Album promowały takie single, jak „The Gift of Music” czy „Moment of Betrayal”.

Teraz Dream Theater wraz z Turbo Tape Games ogłosili, że w kwietniu 2016 roku pojawi się gra na PC, Mac, iOS oraz Android nawiązująca do historii z „The Astonishing”.

Tak twórcy zachęcają zarówno fanów muzyki jak i gier, by wkroczyli w wirtualny świat:

Wybierz się w podróż do The Great Northern Empire (G.N.E.A.), gdzie oddanie, inwestowanie czy wszelkie zainteresowanie sztuką zostało porzucone.

Gracz będzie mógł stać się częścią rzeczywistości, w której zapomniano o muzyce i tym samym jest ona tworzona przez maszyny:

Gra bazuje na opowieści, lokalizacji oraz bohaterach z albumu dając możliwość graczom doświadczenia świata Ravenskill i G.N.E.A. w czasie walki z siłami Imperium i obrony stworzonych przez człowieka artystycznych miejsc w futurystycznym świecie „The Astonishing”. Taktyczna rozgrywka i fabuła powoduje, że będzie to doznanie, którego nie może przegapić żaden fan gier i muzyki.

W tej rzeczywistości pojawia się Gabriel z Endless Isleland. Posiada on niesamowity głos poruszający wszystkich słuchaczy, którzy cofają się myślami do dawnych czasów, gdy sztuka była ważnym elementem ich życia.

Zobaczcie, jak będzie prezentować się świat tej gry:

foto: turbotapegames.com Fot. foto: turbotapegames.com
foto: turbotapegames.com Fot. foto: turbotapegames.com

Tymczasem Dream Theater rozpoczął 18 lutego 2016 roku europejską trasę koncertową, podczas której wykonuje w całości utwory z nowego albumu.

Obejrzyjcie, jak materiał z „The Astonishing” prezentuje się na żywo:

Sprawicie sobie grę od Dream Theater?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.