22.01.2016 14:15

Dream Theater zaprezentował „moment zdrady”

Zespół zaostrza fanom apetyt. Jak brzmi kolejny numer z nadchodzącego wydawnictwa formacji?

Dream Theater zaprezentował „moment zdrady”
foto: Dariusz Ptaszyński / Antyradio.pl

Wielbiciele odliczają dni do premiery nowego albumu amerykańskiej kapeli. „The Astonishing” ukaże się już 29 stycznia 2016 roku. Będzie to podwójny koncepcyjny album, na którym znajdzie się aż 34 utworów. Pierwszym singlem jest „The Gift of Music”. 

Dream Theater udostępnił oficjalną zapowiedź nadchodzącego wydawnictwa, w którym opowie historię konfliktu między The Great Northern Empire i The Ravenskill Rebel Militia w dalekiej przyszłości. Muzycy kolejno udostępniali wizerunki bohaterów oraz mapę wyimaginowanego świata.

Teraz poznaliśmy kolejny element tej układanki, bowiem zespół opublikował kompozycję zatytułowaną „Moment of Betrayal”.

Posłuchajcie, jak prezentuje się ten utwór:

Formacja rozpoczęła prace nad następcą albumu „Dream Theater” z 2013 w styczniu 2015 roku. John Petrucci opowiadając o tworzeniu tej płyty przyznał, że wymagało to dużo czasu i poświęcenia ze strony muzyków:

"

Nie sądzę, bym miał czas, żeby się zająć czymś innym w czasie ostatniego roku. Musiałem być bardzo zorganizowany. Jordan Rudess i ja stworzyliśmy muzykę, jako metal progresywny do tej historii. To nie było tak, że siedliśmy i powiedzieliśmy: „Napiszmy utwór, tu jest pierwszy refren, cokolwiek”. Zagłębialiśmy się w tę opowieść i pytaliśmy: „Co tutaj się dzieje?”. "

Muzyk zwrócił uwagę, że należało być bardzo skrupulatnym, by wszystkie elementy historii układały się w spójną całość:

"

Musieliśmy być pewni, że mitologia i porządek chronologiczny się zgadzają. To nas obowiązywało na każdym poziomie chociażby, gdy prezentowaliśmy część instrumentalną dla kompozytora Davida Campbella, którego zaangażowaliśmy w nagrywanie. Również, gdy należało pisać słowa, gdy musiałem przebrnąć przez każdy utwór, wszystkich bohaterów. Nawet tworzenie grafiki, mapy, różnych miast, dróg - każdy poziom i warstwa wymagała dużo organizacji oraz uwagi. "

Wielbiciele kapeli będą mogli przekonać się, jak materiał z „The Astonishing” wybrzmi na żywo już niebawem. Dream Theater rozpocznie 18 lutego 2016 roku europejską trasę koncertową, podczas której wykona w całości utwory z nowego albumu. Pierwszy występ odbędzie się w Londynie. Następnie zespół odwiedzi Holandię, Norwegię, Szwecję, Francję oraz Włochy.

Jak Wam się podoba „Moment of Betrayal”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Dream Theater