28.08.2015 10:15

Drugi teledysk do utworu U2 dostępny tylko przez 24 godziny

Zespół z Irlandii zaskoczył fanów i opublikował na swoim Facebooku drugi teledysk do utworu „Song For Someone”. Czy klip jest lepszy od swojej pierwszej wersji?

Drugi teledysk do utworu U2 dostępny tylko przez 24 godziny
foto: kadr z wideo

U2 nie spoczywa na laurach i przypomina o swojej ostatniej płycie. Tym razem irlandzka grupa znalazła świetny sposób na przyciągnięcie uwagi słuchaczy – nowe wideo. Ale trzeba się pospieszyć z oglądaniem, bo teledysk będzie dostępny jedynie przez 24 godziny od momentu publikacji.

Utwór został stworzony przez Dangera Mouse'a, DJ-a i producenta muzycznego, oraz Ryana Teddera, wokalistę One Republic. Po raz pierwszy został zaprezentowany podczas talk show „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon” w amerykańskiej telewizji NBC. W jednym z wywiadów Bono powiedział, że piosenka zadedykowana jest jego żonie Ali, którą spotkał jako nastolatek.

Kompozycja pochodzi z ostatniej płyty zespołu – wydanej w 2014 roku „Songs of Innocence”, 13. krążka w dyskografii U2.

Pierwsze 7-minutowe, wideo do „Song For Someone” trafiło na YouTube'a 12 lipca tego roku. Wystąpił w nim Woody Harrelson, znany m.in. z filmów „Urodzeni mordercy” i „Igrzyska Śmierci”. Aktor wcielił się w postać więźnia, który właśnie wychodzi na wolność. W klipie zagrał razem ze swoją córką Zoey, a cały teledysk wyreżyserował Vincent Haycock.

Za jego reżyserię nowego teledysku odpowiada Matt Mahurin, który współpracował już wcześniej z takimi zespołami, jak Metallica, Alice In Chains, R.E.M i Soundgarden. Irlandzka grupa miała już okazję pracować z nim podczas tworzenia wideo do utworu „Love Is Blindness” z płyty „Achtung Baby”, wydanej w 1991 roku.

Nowy teledysk trafił na Facebooka dokładnie 27 sierpnia 2015 o 16:56 naszego czasu. Macie więc jeszcze trochę czasu, żeby zdążyć obejrzeć klip.

Justyna Kierzkowska
Tagi: #Rock News #U2