25.07.2019 13:09

Duff McKagan powiedział, co jest powodem nieobecności Izzy'ego Stradlina w Guns N' Roses

Duff McKagan udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się o przyczynie nieobecności Izzy'ego Stradlina w reaktywowanym Guns N' Roses.

Duff McKagan o powrocie Izzy'ego Stradlina
fot. kadr z wideo YouTube: Guns N’ Roses bassist Duff McKagan extended interview

Reunion Guns N' Roses był dla fanów zespołu sporym zaskoczeniem. Grupa reaktywowała się w prawie oryginalnym składzie po 20 latach. Zabrakło jedynie Izzy'ego Stradlina i Stevena Adlera. I chociaż perkusista wystąpił z grupą na kilku koncertach, gitarzysty publiczność niestety nie zobaczyła. W wywiadzie, którego udzielił Duff McKagan dla "Rolling Stone Music Now", muzyk wypowiedział się na temat powodu nieobecności Stradlina.

Duff McKagan o braku Izzy'ego Stradlina w Guns N' Roses

Fani Izzy'ego Stradlina stworzyli nawet petycję, żeby zachęcić muzyka do powrotu na scenę. Niestety to nic nie dało. Duff McKagan postanowił wypowiedzieć się na temat byłego gitarzysty Guns N' Roses. Co powiedział?

"

To nie tak, że nie próbowaliśmy go zaprosić do składu. Staraliśmy się i wiem, jak ciężko nad tym pracowaliśmy. Koncertowanie z wielkim rockowym zespołem nie jest dla każdego. Tak to sobie tłumaczę. "

Duff McKagan wywiad
Duff McKagan wywiad
Przeczytaj także Duff McKagan: Taką płytę chciałem stworzyć już od dłuższego czasu

Basista wspomniał tez o przeszłości Izzy'ego, o jego "wchodzeniu i wychodzeniu" z projektów. Okazało się, że muzyk miał być częścią Velvet Revolver:

"

Całkiem sporo jest tego wchodzenia i wychodzenia z projektów. Nie chce powiedzieć niczego niestosownego, bo kocham tego gościa. Slash i ja jesteśmy trzeźwi, chcieliśmy, żeby ten projekt się udał. Niestety tak się nie stało. Ale kto wie, może kiedyś... "

Duff McKagan w Polsce 2019

Duff wystąpi w Polsce 22 sierpnia 2019 roku. Muzyk przyjedzie do warszawskiego klubu Stodoła w ramach trasy promującej płytę "Tenderness".

Zobacz także: Slash podzielił się z fanami fragmentem swojego nowego wydawnictwa

Tagi: Slash Guns N Roses Duff McKagan