Dwaj nastoletni metalowcy zostali wyrzuceni z wycieczki. Jedną z matek zaniepokoił ich wygląd

Aleksandra Degórska
07.05.2018 11:02
Dwaj nastoletni metalowcy zostali wyrzuceni z wycieczki. Jedną z matek zaniepokoił ich wygląd Fot. kadr z wideo

Uważaj, jakie koszulki nosisz i jak się zachowujesz, bo niektórzy mogą pomyśleć, że coś z Tobą jest nie tak...

19-letni Thomas Kanewakeron Gray i jego 17-letni brat Lloyd Skanahwati Gray zostali wyrzuceni z wycieczki do Colorado State University 30 kwietnia 2018, gdy jeden z rodziców zadzwonił na policję. Kobieta zaniepokoiła się ich wyglądem, bowiem dzieciaki miały na sobie... metalowe koszulki.

Bracia są Indianami z plemienia Mohawków i paradowali w koszulkach z grafiką grup Cattle Decapitation i Archspire. Rodzeństwo uzbierało pieniądze na 7-godzinną wycieczkę przyszłych studentów, ale w końcu wycieczka nie zakończyła się pomyślnie.

Strach przed metalowcami

Jeden z rodziców zaniepokoił się wyglądem dzieciaków i zadzwonił na policję. Kobieta stwierdziła, że dwóch braci odstaje od reszty i definitywnie nie są częścią wycieczki, a ich zachowanie jest dziwne, zaś strój zawiera podejrzane, mroczne grafiki.

W konsekwencji bracia nie dokończyli wycieczki, bowiem byli przesłuchiwani przez policję. Gdy funkcjonariusze puścili nastolatków nie mogli już kontynuować dalej wycieczki, bo autobus pojechał po prostu dalej. Chłopcy musieli zatem na własną rękę wracać do domu.

Obejrzyjcie również policyjne nagranie:

Starszy z braci tak skomentował tę sprawę:

Uważam, że jest to dyskryminujące. Ja i mój brat cały czas milczeliśmy. Myślę, że to przestraszyło ludzi, że zachowujemy się tak cicho.

Rodzeństwo gra w deathmetalowej kapeli Snot Goblin. Zespół Cattle Decapitation dowiedział się o całej tej sytuacji i postanowił wyciągnąć rękę w stronę braci. Formacja obiecała im darmowe wejścia na ich wszystkie koncerty.

Metal czy przestępca - oto jest pytanie

Do podobnej sytuacji doszło w Szkocji, gdzie trzech mężczyzn wraz z trójką dzieci i psem wybrali się na kemping w okolicach Loch Leven. Przypadkowy przechodzień widząc taką grupkę pomyślał, że ma do czynienia z sektą, która popełnia rytualne samobójstwa i poczuł się w obowiązku, by poinformować o tym policję.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.