18.09.2019 16:12

Dwie Batushki to za mało. Powstała kolejna

W sieci pojawił się kolejny projekt muzyczny wyraźnie nawiązujący do Batushki. Skąd wziął się trzeci odłam zespołu?

Batyushka
foto: screen/bandcamp.com

Jeszcze niedawno roiło się od nowych wieści na temat Wielkiej Schizmy Batushkowej. Rozpad zespołu na obóz wokalisty Bartłomieja Krysiuka i gitarzysty Krzysztofa Drabikowskiego metalowy świat śledził z zapartym tchem. Oba zespoły pod tą samą nazwą nadal prężnie działają, koncertują i wydają nową muzykę. Sąd w Białymstoku nie wydał jeszcze ostatecznego wyroku i nie zdecydował do kogo będą ostatecznie należały prawa autorskie do nazwy, loga i wizerunku kapeli. W związku z tym dyskusje na temat konfliktu nieco ucichły. Jednak na arenie batushkowych niesnasek pojawił się kolejny zawodnik.

Powstała trzecia Batushka. Skąd wziął się kolejny odłam zespołu?

Na portalu .bandcamp.com, służącym głównie początkującym kapelom do promowania swojej muzyki pojawił się zespół Batyushka. Muzycy swoją nazwą, logiem oraz okładkami płyt wyraźnie nawiązują do twórczości Krysiuka i Drabikowskiego. Co więcej, w opisie formacji czytamy, że to własnie ona jest jedyną i prawdziwą Batyushką.

Twórcy poinformowali, że w składzie grupy znajdziemy prawdziwych rosyjskich kapłanów. Podkreślają, że nie są przebranymi pozerami, którzy nie potrafią nawet w poprawny sposób przeliterować swojej nazwy, a ich celem jest przeciwstawić się satanizmowi i kpinie z religii chrześcijańskiej.

Batushka
Batushka
Przeczytaj także Batushka z imponującym wynikiem sprzedaży. Zespół pobił nawet Eda Sheerana

Jak można się domyślić zespół jest odpowiedzią na kreację, jaką przybrała grupa Batushka lub żartem, próbującym wyśmiać wielki konflikt w zespole.

Na bandcampie Batyushki pojawiły się już dwa albumy, które można pobrać za symbolicznego dolara. Pierwsza płyta, to jak czytamy w opisie, materiał napisany w 2005 roku zremasterowany 4 lata później. Z kolei drugi album zatytyłowany "Apostoł" zawiera całkiem nowy materiał.

Skład kolejnej Batushki nie został ujawniony, dlatego póki co trudno powiedzieć, kto stoi za projektem i czy aktywność zespołu przeniesie się również na działalność koncertową.

Zobacz też: Youtuber stworzył zabawny film, w którym wyjaśnia krok po kroku konflikt w Batushce 

Tagi: Rock News