13.07.2018 11:57

Dwie osoby zmarły po zakończeniu festiwalu muzycznego

Dwójka uczestników tegorocznego Wireless Festival zmarła 9 lipca 2018 roku. 20-letnia kobieta oraz 16-letni chłopak brali udział w weekendowych koncertach.

festiwal
foto: shutterstock.com

Dwie osoby zmarły w szpitalu po uczestnictwie w wydarzeniach z londyńskiego Wireless Festival.

Ponoć 8 lipca 2018 roku w trakcie koncertu jednego z headlinerów, rapera Drake’a, 20-latka źle się poczuła. Kobieta zgłosiła się do obsługi i poprosiła o udzielenie pomocy medycznej. Niedługo później została przewieziona do pobliskiego szpitala, gdzie następnego dnia zmarła.

Dokładna przyczyna zgonu kobiety nie jest jeszcze znana, jednak lokalna policja już rozpoczęła śledztwo w tej sprawie.

Tragiczne wydarzenia na Wireless Festival w Londynie

W wyniku przykrego incydentu w Finsbury Park, bo właśnie tam co roku odbywa się festiwal, nie udało się również uratować nastoletniego chłopca. Według doniesień, 16-latek opuszczający teren imprezy późnym wieczorem, dostał ataku astmy. Jeszcze zanim przyjechała karetka, otrzymał pierwszą pomoc od obecnych na miejscu funkcjonariuszy policji. Niestety niedługo później zmarł w szpitalu.

Jak na razie organizatorzy Wireless Festival 2018 nie odnieśli się do przykrych wydarzeń. Nie jest również jasne czy zgony mogły zostać spowodowane przez jakiekolwiek okoliczności zaistniałe podczas imprezy. Warto dodać, że wspomniane incydenty nie są jedynymi tragicznymi wydarzeniami, jakie miały miejsce podczas letnich festiwali. W lipcu 2018 roku na innej londyńskiej imprezie muzycznej, Garage Nation Festival, 4 osoby zostały pchnięte nożem. Natomiast nieco wcześniej, w czerwcu 2018 roku 20-letnia kobieta zginęła podczas Fireply Festival w Dover.

Wireless Festival 2018 – kto zagrał podczas imprezy?

Wireless Festival to największy brytyjski festiwal muzyczny organizowany od 2005 roku przez Live Nation. Podczas tegorocznej, 13 edycji na scenie można było zobaczyć wielu sławnych raperów, m.in. J. Cole’a, Stormzy oraz grupę Migos, która w tym roku wystąpiła również na Open’er Festival 2018.

 Na imprezie miał również pojawić się Dj Khaled, jednak z powodu problemów z transportem w ostatniej chwili został niespodziewanie zastąpiony przez Drake’a. Popularny amerykański raper nie może ostatnio narzekać na brak sukcesów. Jego najnowszy album „Scorpion” jest okazał się na tyle popularny, że w lipcu 2018 roku na liście Billboardu pobił rekord The Beatles, który należał do grupy przez 54 lata.

Olga Konarzycka
Tagi: Newsy