06.08.2018 15:10

Dwóch mężczyzn uciekło z domu opieki. Poszli na Wacken Open Air 2018

Policja odnalazła fanów metalu dopiero o 3:00 nad ranem, jednak panowie wcale nie chcieli opuszczać imprezy.

Wacken Open Air 2018
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Starsi ludzie często mają dużo bardziej ekscytujące hobby niż pasjans czy rozwiązywanie krzyżówek. Niektórzy są fanami muzyki - jak na przykład 96-latka, której pasją jest śpiewanie death metalu. Inni wolą jednak wolą jednak oglądać występy na żywo.

Tym razem jednak sprawa dotyczy dwójki emerytów, którzy postanowili pójść na koncert. Niby nic dziwnego. Jednak, jeżeli dodamy, że panowie wybrali się na jeden z największych metalowych festiwali świata, a żeby tam dotrzeć musieli uciec z domu opieki, historia zaczyna się już robić nieco bardziej interesująca.

Uciekli z domu opieki i poszli na Wacken Open Air

3 sierpnia 2018 roku pracownicy jednego z niemieckich ośrodków opieki dla osób starszych zauważyli nagłe zniknięcie dwóch pensjonariuszy. Zaniepokojeni postanowili powiadomić o całym zdarzeniu policję. Funkcjonariusze rozpoczęli więc poszukiwania. Jakież musiało być ich zdziwienie, gdy odnaleźli uciekinierów na największym na świecie festiwalu muzyki metalowej - Wacken Open Air.

Emerytowani fani metalu nie chcieli opuścić terenu festiwalu

Policji udało się znaleźć zaginionych o 3:00 nad ranem. Rzeczniczka prasowa komendy w oświadczeniu stwierdziła, że dwójka mężczyzn, była wyraźnie zdezorientowana i skołowana. Jeżeli jednak myślicie, że przez to panowie chcieli natychmiast wracać do ośrodka, to grubo się mylicie. Wręcz przeciwnie. Jak na prawdziwych fanów metalu przystało, byli oni na tyle zafascynowani festiwalem, że wcale nie spieszyło im się do opuszczenia terenu imprezy. Policjanci jednak musieli odeskortować ich do domu.

Rzeczniczka miejscowej policji w rozmowie z Norddeutscher Rundunk przyznała:

"

Z pewnością podobał im się metalowy festiwal. Dom opieki szybko zorganizował transport i policja odwiozła ich z powrotem. "

Wacken Open Air 2018

Trudno się dziwić, że emerytowani uciekinierzy nie byli specjalnie chętni do opuszczenia terenu festiwalu. Wacken Open Air to jeden z najpopularniejszych festiwali muzycznych, który co roku przyciąga tysiące fanów muzyki metalowej. Tegoroczna edycja trwała od 2 do 4 sierpnia 2018 roku. Na kilku scenach mogliśmy zobaczyć takich artystów jak Arch Enemy, Behemoth, Dimmu Borgir, Helloween, Epica, Fish, In Extremo, Nightwish, Sepultura, Gojira, Judas Priest, Children of Bodom, Ghost, Steel Panther, Udo Dirkschneider czy Watain.

Jak myślicie, na który koncert panowie chcieli pójść tak bardzo, że zdecydowali się niezauważenie opuścić dom opieki?

Olga Konarzycka
Tagi: Duperele Wacken Open Air