Dyskografia Queen zagrana na gitarze w 15 minut

Aleksandra Degórska
25.04.2017 16:27
Dyskografia Queen zagrana na gitarze w 15 minut Fot. kadr z wideo

YouTuber wziął pod lupę krążki Queen i wybrał najciekawsze utwory, które połączył w jedno nagranie.

Jeżeli chodzi o Briana Maya to ten muzyk może pochwalić się naprawdę sporą ilością genialnych riffów, które zna dosłownie każdy. Kompozycje, które stworzył dla Queen nadal można usłyszeć w radiu, reklamach czy na imprezach sportowych, a charakterystyczne wysokie brzmienie jego gitary Red Special nie można pomylić z żadnym innym.

Dla wielu gitarzystów ten muzyk stanowi wzór do naśladowania. Również YouTuber Andre Antunes często naśladuje styl gry właśnie tego brytyjskiego gitarzysty. Tym razem jednak muzyk postanowił stworzyć nagranie, w którym wykonał utwory z płyt Queen. Nie są to wszystkie kawałki, ale oczywiście nie obyło się bez największych hitów, takich jak „Bohemian Rhapsody”, „Play The Game”, „Under Pressure” czy „Who Wants to Live Forever”.

Posłuchajcie, jak YouTuber dał sobie radę z repertuarem Queen:

Tymczasem już niebawem, bo w maju 2017 ukaże się książka „Queen in 3-D”. Pojawią się w niej zdjęcia 3D Queen wykonywane m.in. przez Briana Maya, który używał aparatu Pentax ES II.

Zobaczcie, jak prezentuje się to wydawnictwo:

Co więcej fani mogą sięgnąć po najnowszą edycję gry Monopoly w pełni poświęconej grupie Queen. Hity zespołu będziemy mogli również posłuchać podczas koncertu kapeli w Łodzi już 6 listopada 2017. Zespół zaprezentuje się wraz z Adamem Lambertem.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.