Dzieci Chrisa Cornella odebrały jego pośmiertną nagrodę Grammy

Joanna Chojnacka
11.02.2019 11:04
Dzieci Chrisa Cornella odebrały jego pośmiertną nagrodę Grammy Fot. kadr z wideo/Twitter/ Variety

Toni i Christopher Cornell, dzieci wokalisty Soundgarden odebrały nagrodę ojca i wygłosiły wzruszające przemowy o swoim ukochanym tacie.

Chris Cornell popełnił samobójstwo w 2017 roku, jednak jego fani i przyjaciele nadal nie mogą się pogodzić z tą stratą. Niedawno odbył się koncert charytatywny w hołdzie dla muzyka. Zagrali na nim cenieni artyści tacy jak Metallica czy Foo Fighters. Ponadto jeden z dziennikarzy "Rolling Stone" zdradził, że pracuje nad biografią Cornella, która ma opisać ze szczegółami jego barwne lecz niestety krótkie życie.

Chris Cornell z pośmiertną statuetką Grammy

Po śmierci Cornella ukazała się płyta zatytułowana jego nazwiskiem, która miała podsumować lata jego owocnej kariery. Na krążku oprócz dobrze znanych wszystkim kompozycji znalazł się niepublikowany wcześniej utwór "When Bad Goes Good". To właśnie za tę kompozycję, Chris Cornell otrzymał pośmiertną nagrodę Grammy, którą za artystę odebrały jego dzieci - czternastoletnia Toni Cornell i jej brat Christopher. Dziewczyna założyła na tę okazję koszulkę z podobizną ojca i ze wzruszeniem opowiedziała kilka zdań o tacie:

Jego głos był jego wizją, a muzyka dawała mu pokój ducha. To dla ciebie tatusiu, tak bardzo cię kochamy.

Brat Toni dodał:

Nigdy bym nie przypuszczał, że będziemy tutaj stali bez naszego taty. Ale jestem pewien, że byłby dumny i zaszczycony. Był znany z wielu rzeczy. Był ikoną rocka, ojcem chrzestnym grunge'u i twórcą ruchu, który ma ogromny wpływ na historię muzyki i rozwój gatunków, był też jednym z największych poetów swoich czasów, którego unikalny wokal stał się głosem pokolenia. Dotykał serc milionów, ale najważniejszą rzeczą, z której był znany to fakt, że pozostawał w tym wszystkim wspaniałym ojcem.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.