18.04.2019 15:37

Dzieci Michaela Jacksona przeprowadzą własne dochodzenie: "słuchanie go znowu będzie okej"

Potomkowie Jacksona i ludzie zarządzający jego majątkiem potwierdzili, że sami poszukają prawdy dotyczącej rzekomej działalności przestępczej ich ojca. Wszystko po to, by przywrócić mu dobre imię.

Michael Jackson
foto: Album Online/East News

Zarządcy majątku Michaela Jacksona nie poddadzą się bez walki - takie wnioski możemy wysnuć po tym, gdy poinformowali, że przygotują własne dochodzenie mające na celu wyjaśnienie oskarżeń o pedofilię, które kierowane są w kierunku muzyka od lat 90. W 2005 roku muzyk został uniewinniony.

Potomkowie Michaela Jacksona rozpoczną własne śledztwo

Po kontrowersjach, które wywołał film "Leaving Neverland", twórcy produkcji pozostają w stanie otwartego konfliktu z potomkami Jacksona, a także zarządcami jego majątku. Jak podaje USA Today, zarządzający testamentem John Branca wypowiedział się o sytuacji w wywiadzie dla Harvardzkiego Instytutu Politycznego, gdzie określił produkcję "filmem prosto do telewizji". Stwierdził też, że zarzuty były "wyzwaniem", ale nie oznaczają jednak, że spuścizna Jacksona zostanie naruszona na wieki:

"

Ludzie kochają Michaela. Na pewno kochają jego muzykę. A jeśli śledztwo okaże się bezskuteczne, w co szczerze wierzę, to powrócimy do czasów, w których ludzie będą mogli znów powiedzieć "słuchanie Jacksona jest jak najbardziej okej". "

Dzieci Jacksona mają podobny stosunek do twórców. Pozwały one już Wade'a Robsona i Jamesa Safechucka, czyli bohaterów dokumentu "Leaving Neverland", a w międzyczasie rzekomo prowadzą "ciche śledztwo" na własną rękę. Jeden z przedstawicieli rodziny opowiedział w wywiadzie dla Page Six:

"

Cała trójka twierdzi zgodnie, że ich priorytetem jest ochrona kariery muzycznej ich ojca. Twierdzą też, że film dokumentalny był "zbyt jednostronny", a dwójka mężczyzn podawała informacje, które były nieprawdziwe. Jeśli chodzi zaś o oskarżenia, to sprawa wygląda następująco: Jacksonowie bazują na swoim własnym śledztwie i innych źródłach informacji. Twierdzą, że pieniądze zebrane przez dwójkę mężczyzn i inne osoby mogły nie został przeznaczone na cele charytatywne lub promocję czegokolwiek pozytywnego. 

Dlatego chcą formalnych odpowiedzi na temat "problemów charytatywnych" pana Robsona. Jacksonowie definitywnie używają swojego majątku do pomocy innym. Jest to pewna zasada, ale nawet tak szczytny cel można realizować nielegalnie i rodzeństwo chce odpowiedzi. "

Leaving Neverland - data premiery. Gdzie obejrzeć?

Kontrowersyjny film "Leaving Neverland", od którego cała batalia się rozpoczęła, został wyemitowany przez HBO 25 stycznia 2019 roku. Produkcja jest dostępna do oglądania na platformie HBO GO. 

Tagi: Rock News Michael Jackson