Dzieci z Etiopii śpiewają Pearl Jam

Magda Słomka
03.09.2015 10:17
Dzieci z Etiopii śpiewają Pearl Jam Fot. kadr z wideo

„Even Flow” to kawałek, który na warsztat wzięła setka dzieci ucząca się języka angielskiego. Posłuchajcie grunge’owych efektów nauki!

Matt Westerberg, nauczyciel z Korpusu Pokoju, wysłał wzruszający list do redakcji Alternative Nation. Dołączył do niego wideo, na którym widać, jak dzieci pochodzące z Etiopii, śpiewają utwór zespołu Pearl Jam. Jak to w ogóle się stało?

Uczę angielskiego w 9. klasie i założyłem szkolny klub języka angielskiego. Nauka tego języka jest niezbędna, ponieważ jest to wymóg, aby dostać się na uniwersytet i mieć możliwość rozwoju kariery zawodowej. Jestem wielkim fanem Pearl Jam i ogólnie rocka z lat 90. (Nirvana, Soundgarden, Rage Against The Machine, itd.). Pewnego dnia po zajęciach dla żartu napisałem linijkę refrenu „Even Flow” grupy Pearl Jam na tablicy.

Nauczyciel pomyślał, że zabawne będzie nauczyć podopiecznych właśnie tego kawałka. Na początku sami się z tego śmiali, ale z każdym dniem uczyli się nowej linijki, czego rezultatem jest poniższy film. Obejrzyjcie!

Uczniowie ciągle chcą więcej - okazuje się, że Pearl Jam im nie wystarczył...

Dzieciaki domagają się, bym uczył je kolejnych piosenek (próbowaliśmy już z „Under The Bridge” Red Hot Chili Peppers i „Enter Sandman” Metalliki). Jeżeli uczniowie kończą swoje zadania na czas, ćwiczymy wspólnie teksty utworów zanim rozpoczną się kolejne zajęcia.

Matt opowiedział o tym, jak ma się zachodnia muzyka do tej, z którą Etiopczycy mają styczność każdego dnia. Okazuje się, że Westerberg ma ciekawy plan na następne miesiące...

Grunge jest naprawdę daleko od tego, czego słucha się w Etiopii na co dzień. Jednak oni kochają tę energię, a kilku uczniów naprawdę polubiło ten styl. W następnym roku szkolnym planujemy nagrać film ponownie. Wraz z moimi przyjaciółmi jesteśmy wielkimi fanami Dave’a Grohla i chcemy wziąć na warsztat utwór Foo Fighters jako praktyczny projekt zaliczeniowy z języka angielskiego. Prawdopodobnie skończymy nad nim pracę w styczniu, w okolicach urodzin wokalisty.

Taki nauczyciel to skarb?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.