03.09.2015 10:17

Dzieci z Etiopii śpiewają Pearl Jam

„Even Flow” to kawałek, który na warsztat wzięła setka dzieci ucząca się języka angielskiego. Posłuchajcie grunge’owych efektów nauki!

Dzieci z Etiopii śpiewają Pearl Jam
foto: kadr z wideo

Matt Westerberg, nauczyciel z Korpusu Pokoju, wysłał wzruszający list do redakcji Alternative Nation. Dołączył do niego wideo, na którym widać, jak dzieci pochodzące z Etiopii, śpiewają utwór zespołu Pearl Jam. Jak to w ogóle się stało?

"

Uczę angielskiego w 9. klasie i założyłem szkolny klub języka angielskiego. Nauka tego języka jest niezbędna, ponieważ jest to wymóg, aby dostać się na uniwersytet i mieć możliwość rozwoju kariery zawodowej. Jestem wielkim fanem Pearl Jam i ogólnie rocka z lat 90. (Nirvana, Soundgarden, Rage Against The Machine, itd.). Pewnego dnia po zajęciach dla żartu napisałem linijkę refrenu „Even Flow” grupy Pearl Jam na tablicy. "

Nauczyciel pomyślał, że zabawne będzie nauczyć podopiecznych właśnie tego kawałka. Na początku sami się z tego śmiali, ale z każdym dniem uczyli się nowej linijki, czego rezultatem jest poniższy film. Obejrzyjcie!

Uczniowie ciągle chcą więcej - okazuje się, że Pearl Jam im nie wystarczył...

"

Dzieciaki domagają się, bym uczył je kolejnych piosenek (próbowaliśmy już z „Under The Bridge” Red Hot Chili Peppers i „Enter Sandman” Metalliki). Jeżeli uczniowie kończą swoje zadania na czas, ćwiczymy wspólnie teksty utworów zanim rozpoczną się kolejne zajęcia. "

Matt opowiedział o tym, jak ma się zachodnia muzyka do tej, z którą Etiopczycy mają styczność każdego dnia. Okazuje się, że Westerberg ma ciekawy plan na następne miesiące...

"

Grunge jest naprawdę daleko od tego, czego słucha się w Etiopii na co dzień. Jednak oni kochają tę energię, a kilku uczniów naprawdę polubiło ten styl. W następnym roku szkolnym planujemy nagrać film ponownie. Wraz z moimi przyjaciółmi jesteśmy wielkimi fanami Dave’a Grohla i chcemy wziąć na warsztat utwór Foo Fighters jako praktyczny projekt zaliczeniowy z języka angielskiego. Prawdopodobnie skończymy nad nim pracę w styczniu, w okolicach urodzin wokalisty. "

Taki nauczyciel to skarb?

Magda Słomka
Tagi: Duperele Pearl Jam