Dzieci z Etiopii zaśpiewały utwór Nirvany

Magda Słomka
14.01.2016 17:45
Dzieci z Etiopii zaśpiewały utwór Nirvany Fot. kadr z wideo

A wszystko to, w prezencie dla Dave’a Grohla z okazji jego 47. urodzin. Posłuchajcie, jak brzmi „Smells Like Teen Spirit” w wykonaniu dzieciaków!

Młodzi wielbiciele cięższego grania postanowili podarować swojemu idolowi coś wyjątkowego. Lider Foo Fighters, który urodził się 14 stycznia 1969, w tym roku otrzymał piękny upominek od młodych fanów...

Posłuchajcie grunge’owych dzieciaków z Etiopii!

Film powstał dzięki wolontariuszowi Korpusu Pokoju, Mattowi Westerbergowi, który użył słów kawałka, by pomóc uczniom liceum Yechila Secondary School w nauce angielskiego – połączył przyjemne z pożytecznym.

To nie pierwszy raz, gdy właśnie ci młodzi ludzie wykonują grunge’owy utwór... We wrześniu 2015 roku nagrali wspólnie „Even Flow” zespołu Pearl Jam. Westerberg opowiedział skąd w jego głowie pojawił się pomysł na tak nietypową pomoc dla podopiecznych.

Uczę angielskiego w 9. klasie i założyłem szkolny klub języka angielskiego. Nauka tego języka jest niezbędna, ponieważ jest to wymóg, aby dostać się na uniwersytet i mieć możliwość rozwoju kariery zawodowej. Jestem wielkim fanem Pearl Jam i ogólnie rocka z lat 90. (Nirvana, Soundgarden, Rage Against The Machine, itd.).

Świat udowadnia na każdym kroku, że kocha Grohla... Muzycy z włoskiego miasta Casena, postanowili stworzyć nietypowe wideo do kawałka „Learn To Fly”. Perkusiści, gitarzyści i wokaliści - łącznie tysiąc osób - 26 lipca 2015 roku zebrało się w jednym miejscu i nagrało swoją wersję utworu Foo Fighters.

Kolejna akcja, której efekty mogliśmy oglądać na początku stycznia 2016 roku, to nagranie muzyków z całego świata, którzy zarejestrowali samych siebie w czasie wykonywania utworu „Saint Cecilia” pochodzącego z EP-ki FF o tym samym tytule. Następnie połączyli wszystkie wersje w jeden utwór tworząc ogromny chór i tak powstał cover, który robi wrażenie...

Dave, wszystkiego najlepszego! :)

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.