02.10.2018 12:00

Zobaczcie dziecięce trio, które gra thrashmetal lepiej, niż niejedna kapela

Te dzieciaki zachwyciły nawet Metallikę. Rośnie nam nowe pokolenie metalowców, którzy nieźle już wymiatają na scenie.

Zobaczcie dziecięce trio, które gra thrashmetal lepiej, niż niejedna kapela

Wiele osób pokochało młodą kapelą Greta Van Fleet, która brzmi jak z lat 70. i tym samym przypadła do gustu fanom klasycznego rocka. Nie są oni jednak jedynymi młodziakami, którzy wymiatają na scenie.

Pamiętacie młode trio, które na ulicy grało Metallicę tak dobrze, że sam zespół podzielił się ze światem ich nagraniem? Otóż o dzieciakach ponownie zrobiło się głośno. Trio nazywa się Hammerhedd i zespół tworzą bracia Henry, który gra na gitarze, perkusista Eli i basista Abe - dzieciaki są w wieku od 11 do 16 lat. Mimo tego, że są jeszcze naprawdę mali to dają nieźle czadu na scenie i grają ciężej niż niejeden thrashmetalowy znany zespół.

Dziecięce thrashmetalowe trio zachwyciło nawet Metallikę

Dzieciaki wydadzą 9 listopada 2018 swoją pierwszą EP-kę, a ich nagranie z koncertu na Westport Oktoberfest w Kansas City pokazuje, że zapowiada się naprawdę ostry i szybki materiał. Kiedy te urwisy nauczyły się tak grać?

Niech zatem ci, którzy uważają, że rock umiera obejrzą to nagranie i zastanowią się jeszcze raz nad swoimi słowami.

Metallica w Polsce w 2019

Hammerhedd świetnie sprawdziłby się w roli supportu Metalliki, która wyrusza w 2019 roku w kolejną trasę.Metallica wystąpi 21 sierpnia 2019 w Warszawie na PGE Narodowym. Gośćmi specjalnymi na trasie będą zespoły Ghost i Bokassa. Bilety na koncert Metalliki do ogólnej sprzedaży trafiły 28 września 2018 i rozeszły się jak świeże bułeczki.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele