12.12.2019 10:46

Dziecięcy chór oddał hołd zmarłej wokalistce Roxette. Wykonał "Listen To Your Heart"

Piątoklasiści ze szkoły publicznej w Nowym Jorku wykonali utwór "Listen To Your Heart". Posłuchaj hitu w wersji chóru PS22.

Marie Fredriksson
foto: Rex Features/East News

9 grudnia 2019 roku zmarła jedna z najpopularniejszych wokalistek rockowych, Marie Fredriksson. Przez lata artystka występowała jako liderka grupy Roxette. Niestety w 2002 roku zdiagnozowano u niej raka mózgu. W wyniku powikłań związanych z chorobą, kobieta zmarła w wieku 61 lat. 

Marie Fredriksson nie żyje. Dziecięcy chór oddał jej hołd wykonując "Listen To Your Heart"

Odejście Marie jest dużą stratą dla branży muzycznej i fanów klasycznego rocka. Co ciekawe, swój żal po śmierci artystki postanowiło wyrazić także młode pokolenie. Wyjątkowy cover hitu "Listen To Your Heart" zaprezentował chór PS22 z Nowego Jorku.

Dawid Podsiadło
Dawid Podsiadło
Przeczytaj także Młoda wokalistka połączyła hity Dawida Podsiadły w jedną piosenkę. Posłuchaj wyjątkowego coveru Sanah

Szkolną grupę prowadzi Gregg Breinberg, który przyznał w opisie nagrania, że jest dużym fanem dorobku Fredriksson. Mężczyzna czuje się zdruzgotany, dlatego postanowił wspólnie z podopiecznymi wyrazić swój żal i szacunek za pomocą chóralnej interpretacji jednego z utworów Roxette.

Wykonanie piątoklasistów spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem komentujących. Wersja spodobała się także członkom zespołu Roxette, którzy skomentowali wideo.

"

Niesamowite. Dziękujemy. "

Zobacz też: The Prodigy oddało hołd Keithowi Flintowi z okazji jego 50. urodzin 

Tagi: Rock News