12.05.2016 16:25

Dziecięcy cover utworu Danziga

Oto kolejne urwisy, które lubią mocne brzmienia. Ach te małe uzdolnione bestie!

Dziecięcy cover utworu Danziga
foto: kadr z wideo

Wydawać by się mogło, że dzieciaki to takie słodkie drobne stworzenia, którym tylko smerfy i inne magiczne stworzenia w głowie. Błąd! Już niejednokrotnie udowadnialiśmy, że maluchy lubią sięgnąć po gitarę czy mikrofon i dać nieźle czadu.

Czy słuchając kiedykolwiek Danziga spodziewalibyście się, że ten materiał mogą wykonać małe urwisy? Gdy rodzice tego nie widzą pociechy zamiast gam i pasaży ćwiczą swoje umiejętności gry na instrumentach wykonując repertuar, który raczej nie kojarzy się z ich niewinnymi buziami.

Otóż pewna grupka dzieciaków wzięła na warsztat balladę „Let It Be Captured”, która pochodzi z krążka Danzig 4. Aż trudno przyzwyczaić się do tego, że słychać tutaj delikatny głos dziewczyny, a nie zadziorny męski wokal.

Jak widać te dzieciaki zamiast biegać z piłką po szkolnym boisku wolą grać smętną muzykę z repertuaru Danziga. Zresztą sam muzyk zachwycił się tym coverem i był pod wrażeniem tego, że numer nagrały takie maluchy:

Nie jest to pierwszy cover w dorobku urwisów z O’Keefe Music Fundation, bowiem na swoim koncie mają również utwory Slipknota czy Toola. Fundacja planuje wydać winyl z coverami i właśnie ruszyła z akcją crowdfundingową. Trzymamy kciuki, by dzieciaki spełniły swoje muzyczne marzenie.

Jak się bowiem okazuje jest coraz więcej uzdolnionych rockowych i metalowych dziecięcych zespołów. Szkraby biorą na warsztat utwory takich zespołów, jak np. Rammstein czy The White Stripes i wychodzi im to naprawdę śpiewająco! Małe urwisy już depczą po piętach dorosłym muzykom.

Jak oceniacie dziecięcy cover „Let It Be Captured”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Danzig