Dzięki wypowiedzi lidera Bayer Full sprzedaż płyt Kultu wzrosła. Jurek Owsiak podaje dane

17.11.2020 16:05
Kult Fot. Antyradio.pl

Sławomir Świerzyński swoim komentarzem na temat Kultu wpłynął pozytywnie na sprzedaż płyt rockowego zespołu. Fani zamawiają krążki na potęgę.

Sławomir Świerzyński przez swój komentarz dotyczący grupy Kult sprawił, że płyty artystów zaczęły się lepiej sprzedawać. Muzycy niedawno wydali DVD z koncertu na Pol'and'Rock Festival. Jurek Owsiak przedstawił najnowsze dane dotyczące zamówień krążka.

Dzięki Bayer Full płyty Kult sprzedają się jeszcze lepiej

Od kilku dni z ust Polaków nie schodzi Fundusz Wsparcia Kultury zaproponowany przez ministerstwo. Chociaż dotacje zostały wstrzymane, wokół tematu nadal jest gorąco. Kolejni artyści i dziennikarze publikują swoje zdanie na temat wsparcia, które mieli otrzymać między innymi popularni polscy wykonawcy tacy jak Bayer Full czy Bracia Golec.

Zobacz też: Perfect odcina się od wsparcia Ministerstwa Kultury: To pieniądze dla manager, nie dla zespołu 

Najwięcej kontrowersji wzbudziło oświadczenie grupy Kult, która zadeklarowała, że nie poprosiła władz o pomoc. Zespół stwierdził, że w Polsce są bardziej potrzebujące osoby, a pieniądze z Funduszu są "ukradzione". Stanowisko rockowej kapeli nie spodobało się w szczególności beneficjentom dotacji np. liderowi Bayer Full.

Jurek Owsiak: Po wypowiedzi Świerzyńskiego zainteresowanie płytą Kultu jest ogromne

Sławomir Świerzyński skomentował oświadczenie Kultu w rozmowie w Polsat News. Stwierdził, że "głupszej wypowiedzi dawno nie słyszał" oraz, iż Kultu dawno już nikt nie pamięta, a ich płyty nie są chętnie kupowane.

"A kto by chciał ich płytę kupić?" - to zdanie lidera Bayer Full odnośnie twórczości Kultu najwyraźniej mocno dotknęło fanów formacji. Jak napisał na Facebooku Jurek Owsiaksprzedaż płyt zespołu po wypowiedzi Świerzyńskiego znacznie wzrosła.

Po wypowiedzeniu opinii na temat Kultu przez twórcę disco polo Sławomira Świerzyńskiego zainteresowanie wydaną przez nas i SP Records płytą jest ogromne. W tym momencie, w tej chwili złożyliśmy zamówienie na dotłoczenie 11 000 płyt Kultu z Pol'and'Rock Festival. Pierwszy nakład 8 000 boxów CD/DVD i 3000 winyli wyprzedał się w całości.

Owsiak z nutą ironii poprosił również lidera Bayer Full o kolejne wypowiedzi na temat Kultu, które najwyraźniej, zamiast szkodzić zespołowi - pomagają.

Zobacz też: Ministerstwo Kultury przeznaczyło miliony złotych na pomoc kulturze. Pieniądze dostaną m.in. Bayer Full, Piotr Kupicha 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.