10.04.2018 16:08

Dzień Rodzeństwa: Bracia i siostry w słynnych zespołach

Z okazji Dnia Rodzeństwa, przypadającego 10 kwietnia przypominamy słynne zespoły, które są w pewnym sensie rodzinnym biznesem. Oto bracia i siostry, którzy kochają się tak bardzo, że są nierozłączni nawet na scenie.

Dzień Rodzeństwa: Bracia i siostry w słynnych zespołach
foto: Associated Press/AP/FOTOLINK/EAST NEWS

Kto ma rodzeństwo, ten wie, że z bratem czy siostrą nie zawsze łatwo się żyje pod jednym dachem. Czasem przypomina to wręcz relacje psa z kotem. Ale kiedy przychodzi co do czego, to zrobimy dla naszego rodzeństwa wszystko – w końcu płynie w nas ta sama krew.

W niektórych stanach USA dzień 10 kwietnia obchodzony jest jako Dzień Rodzeństwa. Święto to jest pomysłem Amerykanki Claudii Evart, która postanowiła uczcić brata i siostrę, zmarłych w młodym wieku. Propaguje je Fundacja Dnia Rodzeństwa, powstała w 1997 roku.

Obchody Dnia Rodzeństwa stają się coraz popularniejsze w Stanach, a także w innych krajach świata. Z jego okazji bracia i siostry obdarowują się nawzajem prezentami i spędzają razem czas. Co by nie mówić o włączaniu do polskiego kalendarza amerykańskich świąt – takie święto zdecydowanie pochwalamy! Każda okazja jest dobra, by powiedzieć coś miłego bratu lub siostrze albo ich mocno przytulić.

Dzień Rodzeństwa to także świetna okazja, by przypomnieć sobie słynne braterskie lub siostrzane grupy ze świata rocka. Oto zespoły, których członkowie na pewno nie mogli zaśpiewać jak zespół Perfect: „W każdym z nas inna krew”. 

Zdecydowaliśmy się opisać tylko współcześnie grające razem rodzeństwa, ale przy okazji wspomnijmy też o tak słynnych „rodzinnych” grupach, jak AC/DC braci Angusa i Malcolma Youngów, Oasis Liama i Noela Gallagherów, The Kinks Raya i Dave'a Daviesów, INXS braci Farrissów, My Chemical Romance braci Gerarda i Mikeya Wayów, Japan, w którym występowali bracia David Sylvian i Steve Jansen czy Pantera, w składzie której grali bracia Vinnie Paul i Dimebag Darrell.

Sprawdźcie również nasze zestawienie najsłynniejszych rockowych małżeństw.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele