14.03.2019 17:07

Dziennikarz muzyczny przewidział w 1999 roku, jakie zespoły rockowe będą popularne za 20 lat

20 lat temu pojawił się artykuł, w którym Scott Mervis próbował przewidzieć gusta muzyczne słuchaczy. Sprawdź, czy mu się to udało.

Koncert
foto: pixabay.com/Free-Photos

Czy muzycy, których dzisiaj wszyscy słuchamy przetrwają próbę czasu i będą równie popularni za 20 lat? Rynek muzyczny jest tak niepewny, że bardzo trudno to przewidzieć. Jednak w 1999 roku jeden z dziennikarzy Post-Gazette spróbował zabawić się w wróżbitę.

Muzyka pomaga na bezsenność
Muzyka pomaga na bezsenność
Przeczytaj także Muzyka rockowa skutecznym lekarstwem na bezsenność. Tak wynika z najnowszych badań

Scott Mervis z Pittsburga opublikował artykuł, w którym przedstawił swoje prognozy dotyczące tego, jakie kapele będą popularne za 20 lat i wystąpią na jednym z lokalnych festiwali. Czy jego typowania były trafne?

Dziennikarz przewidział, jakiej muzyki będziemy słuchać w 2019 roku

Według dziennikarza szanse na bycie gwiazdą miała grupa Hootie and the Blowfish. I chociaż faktycznie rockowa kapela nadal działa, nie zajmuje ona miejsca w czołówce gwiazd, które są znane słuchaczom na całym świecie. Mężczyzna wspomniał w artykule o Matchbox Twenty, która zostanie zapomniana oraz o Red Hot Chili Peppers, którym wróżył dalszą owocną karierę i się nie pomylił.

Milenialsi jakiej słuchają muzyki
Milenialsi jakiej słuchają muzyki
Przeczytaj także Czego słuchają milenialsi? Naukowcy odkryli, że wcale nie lubią współczesnej muzyki

Poza rockowymi kapelami, Mervis podsumował również boysbandy. Stwierdził, że jedyna szansa dla grup takich jak N' Sync czy Backstreet Boys to kobiety przed czterdziestką, które będą chciały powspominać stare czasy.

Dziennikarz zupełnie nie trafił z przewidywaniami odnośnie Korna i Marilyna Mansona. Uznał, że są oni zbyt mroczni, żeby spodobali się masowym odbiorcom. Z kolei Limp Bizkit określił, jako zespół powodujący niestrawność, z czym na pewno nie zgodzi się rzesza fanów kapeli.

Deathmetalowy koncert
Deathmetalowy koncert
Przeczytaj także Muzyka deathmetalowa wywołuje radość, a nie agresję. Tak wynika z badań

Grupę Pearl Jam i Dave Matthews Band mężczyzna określił, jako zbyt patetyczną. Tutaj również się pomylił. Eddiego Veddera uwielbiają pokolenia, a Dave Matthews Band nadal koncertuje na całym świecie.

Zobacz też: >>Badania dowodzą, że metalowcy są mądrzejsi, niż głosi stereotyp<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele