Dziewczynka z autyzmem zaskoczyła wykonaniem „Hallelujah” Leonarda Cohena

Aleksandra Degórska
28.12.2016 15:19
Dziewczynka z autyzmem zaskoczyła wykonaniem „Hallelujah” Leonarda Cohena Fot. kadr z wideo

Ta 10-latka zachwyciła słuchaczy wykonując trydny utwór jak dla takiego malucha. Zobaczcie nagranie z jej występu. 

Wiele osób chciałoby, żeby 2016 czym prędzej się skończył, bowiem to właśnie w tym roku odeszło wielu wspaniałych artystów. Jednym z nich jest Leonard Cohen, który zmarł 7 listopada 2016 roku w wieku 82 lat. 

W związku z jego śmiercią wielu artystów złożyło muzyczny hołd twórcy, a utwór „Hallelujah” powrócił na listę Billboardu, nie wspominając już o licznych coverach. Jednak jeden z nich jest naprawdę wyjątkowy. 10-letnia Kaylee Rodgers wykonała właśnie ten numer z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dziewczynka cierpi na autyzm oraz ADHD i uczęszcza do Killard House School w Irlandii Północnej.

Kaylee jest bardzo nieśmiałym dzieckiem i otwiera się dopiero, gdy zaczyna śpiewać. Posłuchajcie zatem, jak dziewczynka poradziła sobie z utworem „Hallelujah”:

Nagranie zostało wykonane na potrzeby świątecznego przedstawienia, bowiem Kaylee była zbyt chora, żeby wystąpić na żywo. Jej talent został zauważony w momencie, gdy w klasie nuciła utwór z „Krainy Mrozu”. Wychowawcy liczą na to, że dziewczynka zacznie uczęszczać na zajęcia śpiewu, żeby rozwijać swój talent i jednocześnie walczyć z chorobą. 

Jedną z najsłynniejszych coverów utworu „Hallelujah” jest wersja w wykonaniu Jeffa Buckleya, która pojawiła się na jego debiutanckiej i jedynej płycie wydanej za jego życia „Grace”.

Posłuchajcie również tego coveru:

Jak oceniacie „Hallelujah” w wykonaniu 10-latki?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.