01.02.2018 16:07

„Dziwny pan ze Stocku” w teledysku rockowego zespołu z Węgier

Zna go każdy internauta, choć mało kto wie, jak się nazywa. Znany z niepokojącego uśmiechu i niezliczonych memów mężczyzna wystąpił w rockowym klipie.

„Dziwny pan ze Stocku” w teledysku rockowego zespołu z Węgier
foto: kadr z wideo

Gdyby stworzyć ranking najlepiej rozpoznawalnych twarzy w internecie, z pewnością w ścisłej czołówce znalazłby się niejaki Andras Arato. Pewnie to nazwisko Wam nic nie powie, ale wystarczy, że spojrzycie na jego zdjęcie, to uświadomicie sobie, że widzieliście go setki razy.

Pochodzący z Węgier Arato, na co dzień inżynier oświetlenia, zasłynął jako model zdjęć stockowych, szeroko wykorzystywanych w internecie. Cechuje go dość specyficzny uśmiech, dzięki czemu stał się bohaterem wielu memów. W sieci znany jest jako Harold, „Dziwny pan ze Stocku” lub „Dziwny starszy pan”.

Najwyraźniej Węgrzy są dumni z tak słynnego rodaka. Budapeszteński zespół Cloud 9+, łączący w swojej muzyce rock, rap i electro zaprosił Arato do udziału w swoim najnowszym teledysku „Hide The Pain”. Tytuł nawiązuje do memów ze słynnym Węgrem, którego twarz rzekomo ma wyrażać jednocześnie radość i ból. „Dziwny pan ze Stocku” zagrał sfrustrowanego pracownika biurowego i zaprezentował znacznie mroczniejsze oblicze, niż to znane z memów. Zobaczcie sami:

Już nigdy nie spojrzycie na memy z uśmiechniętym staruszkiem tak samo…

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele