26.11.2015 08:28

Eagles Of Death Metal w pierwszym wywiadzie po zamachu w Paryżu

Muzycy zdecydowali się zabrać głos w sprawie tragicznego wydarzenia w klubie Bataclan w Paryżu niecałe dwa tygodnie po zajściu...

Eagles Of Death Metal w pierwszym wywiadzie po zamachu w Paryżu
foto: kadr z wideo

W wyniku zamachu w Paryżu, który miał miejsce 13 listopada 2015 roku, zmarło 129 osób. W samym klubie Bataclan zginęło 89 osób. Nie wszystkim związanym z zespołem udało się przeżyć zamach. Śmierć z rąk terrorystów poniósł Brytyjczyk Nick Alexander. 36-letni mężczyzna pracował przy organizacji koncertu - zajmował się sprzedażą pamiątek.

Dotychczas Eagles Of Death Metal wydał jedno oświadczenie, w którym skomentował wydarzenie i ogłosił, że zawiesza swoją koncertową działalność do odwołania.

Jess Hughes, Eden Galindo, Matt McJunkins, Julian Dorio, Shawn London (realizator dźwięku) oraz współzałożyciel kapeli, który nie był obecny na koncercie – Josh Homme - udzielili wywiadu dla magazynu „Vice”. Muzycy opowiedzieli o szczegółach tragicznego wydarzenia przed kamerą. Wokalista zdradził, jak wyglądało to z jego perspektywy.

"

Kilka osób schroniło się w naszej garderobie, ale terroryści znaleźli ich i zabili każdego oprócz dzieciaka, który ukrył się pod moją skórzaną kurtką... Ludzie udawali martwych i byli przerażeni. Powodem, dla którego zginęło tak wiele osób, był fakt, że ludzie nie chcieli opuszczać swoich przyjaciół. "

Zespół opuścił scenę, by wbiec do wspomnianej garderoby i znaleźć dziewczynę Jeffa Hughesa, Tuesday. Wokalista otwierając drzwi na korytarz stanął twarzą w twarz z uzbrojonym zamachowcem...

"

Odwrócił się do mnie, uniósł broń, a jej lufa uderzyła we framugę. "

Jeff natychmiast zawołał tych, którzy biegli za nim i uciekł z powrotem na dół. Grupa odnalazła Tuesday i wybiegła bocznymi drzwiami.

W wideo oprócz wywiadu zobaczycie także nagranie z koncertu przedstawiające pierwsze strzały...

Amerykański zespół w drugim tygodniu po zamachu ogłosił, że nie zamierza kontynuować swojej trasy koncertowej. Przypomnijmy, że Eagles Of Death Metal miał wystąpić w Polsce 28 listopada 2015 roku.

Hughes wyznał, że zespół będzie dalej istnieć. Muzyk chciałby, by to właśnie EODM był pierwszym zespołem, który pojawi się na scenie, gdy Bataclan wznowi swoją działalność.

"

Nie mogę się doczekać aż wrócę do Paryża... Nasi przyjaciele przyszli do klubu, by posłuchać rock’n’rolla i zginęli. Wrócę tam i będę żyć. "

Rockowy świat zareagował na paryskie zamachy. Wiele kapel, jak Foo Fighters, Deftones, Marilyn Manson, Motorhead i U2, odwołało swoje występy w trosce o bezpieczeństwo.

Magda Słomka
Tagi: Rock News Eagles of Death Metal