16.01.2017 12:32

Eagles Of Death Metal w zwiastunie dokumentu o ataku na Bataclan

W lutym 2017 roku przejmującą historię o paryskim ataku terrorystycznym usłyszymy raz jeszcze. Zobaczcie zwiastun dokumentu HBO.

Eagles Of Death Metal w zwiastunie dokumentu o ataku na Bataclan
foto: kadr z wideo

13 listopada 2015 roku to pamiętna data, nie tylko dla muzyków Eagles Of Death Metal. To właśnie wtedy islamscy terroryści zaatakowali paryski klub Bataclan i zamordowali 89 osób. Choć żadnemu z członków kapeli nic się nie stało, zginął jeden z przedstawicieli jej ekipy. Tragedia odcisnęła głębokie piętno na Jessem Hughesie, chociaż jego zespół powoli dochodzi już do siebie i koncertuje na nowo.

Kolejny etap rozliczenia z traumatycznymi przeżyciami ma stanowić dokument „Nos Amis” (z fr. „nasi przyjaciele”). Obraz wyreżyserował Colin Hanks, który zaprzyjaźnił się z Eagles Of Death Metal już lata wcześniej i współpracował przy filmie „All Things Must Pass: The Rise and Fall of Tower Records” z 2015 roku. „Nos Amis” zostanie wyemitowany przez stację HBO już 13 lutego 2017 roku.

Pierwszy zwiastun obejrzycie poniżej:

Film skupi się na dochodzeniu muzyków do siebie po przeżytej tragedii. Oprócz samych członków Eagles Of Death Metal pojawili się w nim również m.in. Bono i The Edge z U2 czy Josh Homme, lider Queens of the Stone Age i wieloletni przyjaciel Hughesa. Muzycy U2 pomogli zespołowi jeszcze w grudniu 2015 roku, występując razem z nim na specjalnych koncertach. EoDM zorganizował też w lutym 2016 roku występ, który miał zgromadzić jak najwięcej uczestników koncertu w Bataclan i pomóc im poradzić sobie z tragedią.

Colin Hanks zapowiedział, że jego dokument nie będzie unikał również drażliwych tematów. Jednym z nich są kontrowersyjne wypowiedzi samego Hughesa, który sugerował w wywiadach, że ochrona paryskiego klubu została wcześniej poinformowana o atakach. Choć później przeprosił za swoje słowa, wiele festiwali muzycznych odmówiło mu w rezultacie możliwości występu. Muzyk również wielokrotnie podkreślał, że jego zdaniem każdy powinien mieć nielimitowany dostęp do broni.

Tymczasem Eagles of Death Metal zdaje się powoli pracować nad nowym materiałem. Jak wynika z tweeta opublikowanego przez Keshę, grupa obecnie nagrywa z nią w NRG Recording Studios w Los Angeles.

"

Spełnienie marzeń może być jeszcze lepsze niż sobie wyobrażałam - dziękuję, Eagles Of Death Metal! "

Czekacie na dokument o zamachu na klub Bataclan?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Eagles of Death Metal