09.11.2018 12:16

Eagles of Death Metal nagrał płytę z coverami AC/DC i Guns N' Roses

Piaty album grupy Eagles of Death Metal jest wyjątkowy. Zespół pokazał okładkę i tracklistę płyty z coverami znanych rockowych kapel.

Eagles of Death Metal
foto: Dominik Zachariasz/REPORTER

Zespół Eagles of Death Metal zdradził na swoim Twitterze szczegóły jego nowego albumu. Okazuje się, że muzycy tym razem odeszli od autorskich kompozycji i zinterpretowali utwory znanych rockowych grup. Płyta jest dostępna w wersji limitowanej na winylach w pięciu wersjach kolorystycznych (wytłoczono jedynie 500 sztuk wydawnictwa). Twórcą kolorowej, rysunkowej okładki jest sam Josh Homme, a płytę można już zamawiać w przedsprzedaży.

Eagles of Death Metal nagrali płytę z coverami

Na piątym albumie Eagles of Death Metal "Pigeons of Shit Metal" pojawiły się wyłącznie covery. Wśród nich można będzie usłyszeć nowe wersje numerów Queens of The Stone Age, w którym również udziela się Josh Homme, Guns N' Roses, Pixies, The Ramones, AC/DC czy The Steve Miller Band. 

Tracklista "Pigeons of Shit Metal"

Strona A

  1. "It's So Easy" - Guns N' Roses 
  2. "Beat on the Brat" - The Ramones 
  3. "Gouge Away"  - Pixies
  4. "So Alive" - Love and Rockets 
  5. "High Voltage" - AC/DC

Strona B

  1. "Go with the Flow" - Queens of the Stone Age 
  2. "The Hunger" - The Distillers 
  3. "Abracadabra" - The Steve Miller Band 
  4. "Gonna Leave You" - Queens of the Stone Age 
  5. "Long Slow Goodbye" - Queens of the Stone Age

Płyty z coverami znanych artystów

Wydawnictwa z coverami budzą kontrowersje. Fani zarzucają muzykom, że brakuje im pomysłów na własne kompozycje, dlatego posiłkują się cudzymi. Jednak mimo to, wielu wykonawców decyduje się na albumy z własnymi interpretacjami numerów swoich idoli. Jedną z najpopularniejszych płyt tego typu jest zapewne "Garage Inc." Metalliki. Na świetny album z coverami Pink Floyd zdecydował się zespół Gov't Mule. z kolei Ghost wydał EP-kę z numerami ABBY czy Depeche Mode.

Joanna Chojnacka
Tagi: Pixies AcDc Guns N Roses Ramones Eagles of Death Metal