02.09.2015 13:57

Eagles of Death Metal w trailerze nowego albumu

Niedawno zastanawialiśmy się, czy muzycy na najnowszym krążku nieco bardziej spoważnieli. Okazało się, że jest zupełnie odwrotnie, a trailer zapowiadający nadchodzący krążek tylko to potwierdza.

Eagles of Death Metal w trailerze nowego albumu
foto: kadr z wideo

W czarno-białym teledysku do utworu „Complexity”, który promuje nową płytę, Jesse Hughes i Josh Homme pokazali, że mają do siebie dużo dystansu. Z kolei wideo, które 1 września 2015 roku trafiło na YouTube'a przekona o tym wszystkich, którzy nadal mieli wątpliwości.

Na wideo muzycy siedzą nad wielkim boxem ze wszystkimi częściami filmu „Rambo” i dyskutują o tym, co powinni zrobić, żeby dobrze wypromować swoją najnowszą płytę. Pomysłów jest wiele - mycie samochodów w bikini, porwanie, nakręcenie sekstaśm i wykorzystanie potworów. Ostatecznie dochodzą do wniosku, że zrobią to, co zamierza robić wytwórnia - po prostu nic.

Zobaczcie, jak Eagles of Death Metal prezentują się w różnych przebraniach. 

Premiera „Zipper Down” zaplanowana jest na 2 października 2015 roku. W komunikacie prasowym Hughes napisał, że najnowszy album dokładnie oddaje jego poglądy na świat i życie.

"

„Zipper Down” naprawdę pokazuje moje nastawienie i życiową filozofię. Nie wszyscy powinni się „dopinać”. Niektórzy powinni pozwolić, żeby wszystko im zwisało. "

Zespół powstał w 1998 roku i do tej pory może pochwalić się trzema albumami studyjnymi - „Peace, Love, Death Metal” z 2004 roku, „Death by Sexy” z 2006 i „Heart On” wydanym w 2008.

Eagles of Death Metal jest obecnie w trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych, ale wystąpi też w Polsce. 28 listopada 2015 roku zagra w Mega Clubie w Katowicach. Impreza odbędzie się pod patronatem Antyradio.pl.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Eagles of Death Metal