17.06.2015 10:06

Eagles of Death Metal wyda płytę w 2015 roku

Fani zespołu zacierają ręce! Po siedmiu długich latach na sklepowe półki trafi nowy krążek Eagles of Death Metal. Płytę „Zipper Down” zapowiada singiel „Complexity”.

Eagles of Death Metal wyda płytę w 2015 roku
foto: materiały prasowe

Duet Jesse Hughes - Josh Homme zaprezentował pierwszy kawałek zapowiadający płytę „Zipper Down”. Eagles of Death Metal ogłosił właśnie, że pierwszy od 2008 roku krążek ukaże się jeszcze w tym roku. To fantastyczna informacja dla fanów zespołu. Singiel „Complexity”, który promuje nową płytę Eagles of Death Metal „Zipper Down” jest bardzo rock'n'rollowy. Sporo w nim gitar, słychać też ciekawy klawisz i mocno bujającą melodię. Warto też zwrócić uwagę na tekst, który w zabawny sposób mówi o tym, żeby nie brać rocka zbyt poważnie. Ciekawe są też stroje, jakie mają na sobie Hughes i Homme. Wyglądają, jak członkowie załogi Star Trek. Jeśli chcielibyście zobaczyć, o czym mowa, wejdźcie w TEN link.

Okazuje się jednak, że fani grupy mogą być zaskoczeni wyborem kawałka „Complexity” na pierwszy singiel. Dlaczego? Ten sam numer, w nieco innej wersji, znalazł się na wydanym w 2011 roku solowym albumie Jesse'ego Hughesa, „Honkey Kong”. Zobaczcie projekt Boots Electric:

„Zipper Down” będzie czwartym albumem w dorobku Eagles of Death Metal. Ostatnia płyta zespołu, zatytułowana „Heart On” ukazała się w 2008 roku. Po jej wydaniu grupa zrobiła sobie przerwę, by w 2014 roku poinformować, że pracuje nad nowym materiałem. Josh Homme zdradził wtedy w jednym z wywiadów, że razem z Jesse'em Hughesem tworzy nowe kawałki:

"

Mamy nagranych około sześciu piosenek. Wszystko powstaje swoim nieśpiesznym tempem. "

Wokalista Queens of the Stone Age nie powiedział, kiedy dokładnie możemy spodziewać się wydania nowej płyty. Pewnym jest, że album trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Więcej premierowych kawałków z nowej płyty Eagles of Death Metal usłyszymy być może już 2 lipca 2015. Właśnie wtedy zespół pojawi się na festiwalu Opener. 

Czekacie na nową płytę Eagles of Death Metal?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News Eagles of Death Metal