Ed Sheeran stwierdził, że odcinek "South Park" zrujnował mu życie. Co przeskrobali twórcy?

04.01.2022 13:26
Ed Sheeran stwierdził, że odcinek "South Park" zrujnował mu życie. Co przeskrobali twórcy? Fot. ATTILA KISBENEDEK/AFP/East News

Twórcy "South Park" od wielu lat naśmiewają się ze stereotypów, gwiazd i społecznych nastrojów - kilkanaście lat temu oberwało się osobom o rudym kolorze włosów. Wśród nich znalazł się Ed Sheeran.

Ed Sheeran nienawidzi South Park

Pewien odcinek "South Park" z 2005 roku nadal wywołuje złość w Edzie Sheeranie. Wokalista niedawno udzielił wywiadu portalowi Slam Radio i podczas rozmowy wyznał, że epizod "Ginger Kids" z 9. sezonu serialu "zrujnował mu k*rwa życie". 

Polecamy

Dla przypomnienia - odcinek rozpoczyna się od tego, że Cartman znęca się psychicznie nad dzieciakami z rudymi włosami, twierdząc nawet, że "rudzi nie mają duszy". Znacie stereotyp. Jak zwykle Stan i Kyle postanawiają ukarać swojego niesfornego kumpla, przekonując go, że zaraził się "gingervitis", co sprawiło, że teraz sam też jest rudy.

To oczywiście skłania chłopca do zorganizowania Ginger Separatist Movement, które bardzo przypomina w swoim działaniu III Rzeszę. Krótko mówiąc - klasyczny "South Park". 

Sheeran wyjaśnił, że zawsze się z niego naśmiewali w Anglii, ale po premierze "Ginger Kids" wszystko się zmieniło:

W Anglii zawsze się z Ciebie naśmiewali, jak miałeś rude włosy, ale nigdy w Ameryce. Ludzie w USA nie mieli pojęcia, jak to jest być rudym.

Polecamy

Następnie dodał:

Pojechałem do Stanów i wszyscy mówili: "Ziomek, ale masz kozak włosy", w co początkowo nie wierzyłem. Ale potem wyemitowali ten odcinek i już na całym świecie do końca życia będę miał przesr*ne. 

Oczywiście żarty z rudych osób nie są niczym nowym, ale wspomniany odcinek "Ginger Kids" wywołał niemałe zamieszanie. W 2008 roku powstało wydarzenie "National Kick a Ginger Day", które stało się na tyle poważne, że kanadyjska policja zaczęła dochodzenie w sprawie... zbrodni z powodu nienawiści.

W 2015 roku uczniowie Massachusetts Middle School postanowili zorganizować kolejne wydarzenie o tej nazwie, w ramach którego faktycznie ucierpiało kilku rudych uczniów.

Dyskografię Eda Sheerana zamyka wydany w 2021 roku krążek "=". Niedługo "South Park" ma natomiast powrócić ze swoim 24. sezonem. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.