Eddie Van Halen ma raka gardła. Musiał przejść poważną operację

14.10.2019 15:08
Eddie Van Halen ma raka gardła. Musiał przejść poważną operację Fot. shutterstock.com

Gitarzysta Eddie Van Halen zachorował na raka gardła. Muzyk nadal obwinia za chorobę metalowe kostki, które trzymał w ustach.

Na początku nowego milenium u gitarzysty Eddiego Van Halena zdiagnozowano raka języka. Muzyk przeszedł operację, a część organu została usunięta. Artysta przez lata twierdził, że jego choroba mogła mieć związek z faktem, iż często wkładał do ust metalowe kostki gitarowe.

Używałem metalowych kostek z mosiądzu i miedzi, które zawsze trzymałem w ustach. Były dokładnie tam, gdzie pojawił się rak języka.

Muzyk przez lata leczył się w klinice w Niemczech, do której latał z USA. Niestety wkrótce pojawiły się przerzuty nowotworu na gardło, jednak również stamtąd rak został usunięty.

Eddie Van Halen ma raka gardła 

Po kilku latach sytuacja się powtarza. Jak donosi nme.com, muzyk znowu musiał poddać się zabiegowi. Raporty donoszą, że proces leczenia jest na tyle skuteczny, że choroba Van Halena póki co jest pod kontrolą.

Przeczytaj także

Co ciekawe, muzyk poza teorią, że zachorował przez kostkę, ma też inną. Twierdzi, że rak gardła mogło spowodować także przebywanie w studiu nagraniowym wypełnionym energią elektromagnetyczną. Gitarzysta za to nie obwinia za swój stan wieloletniego uzależnienia od tytoniu oraz zażywania narkotyków. Van Halen podkreśla, że jego płuca zawsze były czyste.

To tylko moja teoria, ale lekarz twierdzą, że to możliwe.

Zobacz też: Dave Grohl złożył hołd Van Halen w programie Jamesa Cordena 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.