14.10.2019 15:08

Eddie Van Halen ma raka gardła. Musiał przejść poważną operację

Gitarzysta Eddie Van Halen zachorował na raka gardła. Muzyk nadal obwinia za chorobę metalowe kostki, które trzymał w ustach.

Eddie Van Halen
foto: shutterstock.com

Na początku nowego milenium u gitarzysty Eddiego Van Halena zdiagnozowano raka języka. Muzyk przeszedł operację, a część organu została usunięta. Artysta przez lata twierdził, że jego choroba mogła mieć związek z faktem, iż często wkładał do ust metalowe kostki gitarowe.

"

Używałem metalowych kostek z mosiądzu i miedzi, które zawsze trzymałem w ustach. Były dokładnie tam, gdzie pojawił się rak języka. "

Muzyk przez lata leczył się w klinice w Niemczech, do której latał z USA. Niestety wkrótce pojawiły się przerzuty nowotworu na gardło, jednak również stamtąd rak został usunięty.

Eddie Van Halen ma raka gardła 

Po kilku latach sytuacja się powtarza. Jak donosi nme.com, muzyk znowu musiał poddać się zabiegowi. Raporty donoszą, że proces leczenia jest na tyle skuteczny, że choroba Van Halena póki co jest pod kontrolą.

Eddie Van Halen
Eddie Van Halen
Przeczytaj także Jakie wrażenie zrobił Michael Jackson na Eddiem Van Halenie?

Co ciekawe, muzyk poza teorią, że zachorował przez kostkę, ma też inną. Twierdzi, że rak gardła mogło spowodować także przebywanie w studiu nagraniowym wypełnionym energią elektromagnetyczną. Gitarzysta za to nie obwinia za swój stan wieloletniego uzależnienia od tytoniu oraz zażywania narkotyków. Van Halen podkreśla, że jego płuca zawsze były czyste.

"

To tylko moja teoria, ale lekarz twierdzą, że to możliwe. "

Zobacz też: Dave Grohl złożył hołd Van Halen w programie Jamesa Cordena 

Tagi: Rock News Van Halen