27.05.2019 16:24

Eddie Van Halen wprawił w zakłopotanie widzów targów muzycznych. Zobaczcie archiwalne nagranie z 1996 roku

Mistrz zachwycił wszystkich widzów prezentując potężne riffy. Jeden ze śmiałków postanowił zagrać przed Eddiem, ale mocno się stresował występem przed idolem.

Van Halen
foto: kadr z wideo

Nie ma chyba gitarzysty, który nie zachwycałby się grą na gitarze Eddiego Van Halena. Debiutancki krążek Van Halen ukazał się w 1978 roku i sporo namieszał w rockowym świecie. Eddie stał się popularyzatorem trudnej techniki tappingu, czyli szybkiego "pukania" po strunach zamiast standardowego szarpania. Niejeden muzyk chciałby grać na gitarze z taką szybkością, jak Van Halen, ale Eddie jest tylko jeden.

Eddie Van Halen wprawił w zakłopotanie widzów targów muzycznych. Zobaczcie archiwalne nagranie z 1996 roku

Łatwo się domyślić, co mógł czuć gitarzysta, który stanął na jednej scenie z Eddiem Van Halenem i zaprezentował solówkę w stylu słynnego muzyka. Tak właśnie się stało w 1996 roku, gdy artysta był gościem muzycznych targów NAMM. Impreza odbywa się w Anaheim w stanie Kalifornia i jest rajem dla fanów muzyki oraz dobrego sprzętu muzycznego.

Zastanawialiście się, jak Eddie Van Halen gra swoje riffy oraz solówki? Podczas spotkania na targach w 1996 roku muzyk pokazał co potrafi, mając w dłoniach gitarę Peavey Wolfgang.

Dimebag Darrell
Dimebag Darrell
Przeczytaj także Jak 18-letni Dimebag Darrell grał w 1984 roku? Przez to wideo nabawicie się kompleksów

Z okazji 40-lecia debiutanckiej płyty Van Halen w sklepach pojawiły się trampki za kostkę z podobizną gitarzysty. Fani zaczęli się zastanawiać, czy może Van Halen zdecyduje się na koncertowanie w oryginalnym składzie. David Lee Roth potwierdził plotki, ale basista Michael Anthony nic o tym nie wie.

Tagi: Duperele Van Halen