14.02.2018 14:53

Eddie Vedder, Mike McCready i Chad Smith zagrali cover „Personal Jesus” Depeche Mode

Do niezwykłego muzycznego spotkania doszło podczas koncertu pod hasłem „One Classy Night In Seattle”.

Eddie Vedder, Mike McCready i Chad Smith zagrali cover „Personal Jesus” Depeche Mode
foto: kadr z wideo

12 lutego 2018 w Seattle odbył się charytatywny koncert na rzecz organizacji pożytku publicznego Cancer For College, pomagającej studentom zmagającym się z nowotworami. Wystąpiła na nim supergrupa o nazwie One Classy Night, sformowana przez popularnego aktora Willa Ferrella.

Podczas tego wieczoru w składzie zespołu wystąpiło wielu znanych muzyków, między innymi „sobowtór” Ferrella, Chad Smith i Josh Klinghoffer z Red Hot Chili Peppers oraz Mike McCready z Pearl Jam i Stefan Lessard z Dave Matthews Band. Artyści wykonywali covery słynnych rockowych utworów, między innymi „Fire” Jimiego Hendrixa, „Sway” The Rolling Stones, „Babe I’m Gonna Leave You” Led Zeppelin i „So. Central Rain” R.E.M.

W repertuarze znalazł się także wielki przebój Depeche Mode, „Personal Jesus”. Utwór zaśpiewała wokalistka Brandi Carlile, a akompaniowali jej Smith na perkusji, McCready na gitarze i Lessard na basie. W pewnym momencie na scenę nieoczekiwanie wkroczył Eddie Vedder. Wokalista Pearl Jam nie dał jednak popisu wokalnego – zadowolił się… wybijaniem rytmu na tamburynie. Cały występ miał atmosferę mocno niezobowiązującego spotkania przyjaciół i widać było, że wszyscy świetnie się bawili.

Pearl Jam ze (śpiewającym) Eddiem Vedderem wystąpi już niedługo w Polsce - zagra 3 lipca 2018 w TAURON Arenie Kraków. Bilety można zakupić na eBilet.com.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Chad Smith Red Hot Chili Peppers Pearl Jam Eddie Vedder