28.09.2015 08:24

Eddie Vedder i Beyonce zagrali cover Boba Marleya

Diva R&B i legenda grunge'u w repertuarze jamajskiej sławy, którego twórczość sprawiła, że muzyka reggae obiegła cały świat. Przekonajcie się o tym jak Beyonce i Eddie Vedder z Pearl Jam poradzili sobie z utworem Boba Marleya.

Eddie Vedder i Beyonce zagrali cover Boba Marleya
foto: kadr z wideo

Występ duetu można było zobaczyć w Nowym Jorku podczas Global Citizen Festival. Wykonany wspólnie „Redemption Song” zabrzmiał podczas bisu Pearl Jam. W trakcie grania numeru na telebimie za artystami wyświetlono przemówienie Nelsona Mandeli, który mówił o ludzkości stawiającej czoła skrajnemu ubóstwu.

Zobaczcie występ tego niecodziennego duetu:

Zagranie „Redemption Song” miało szczególny charakter, gdyż zespół nie wykonywał tego utworu na żywo od 1995 roku. Podczas bisu Pearl Jam publiczność mogła usłyszeć jeszcze dwa covery - „Rockin' in the Free World” Neila Younga, który grupa dość regularnie prezentuje na żywo oraz „Imagine” Johna Lennona:

Co Pearl Jam zaprezentował nowojorskiej publiczności podczas Global Citizen Festival oprócz wymienionych wcześniej coverów?

Setlista:

 1. Mind Your Manners
 2. Do the Evolution
 3. Given to Fly
 4. Elderly Woman
 5. Lightning Bolt
 6. Daughter
 7. Betterman
 8. Alive

Bis:

 1. Imagine
 2. Redemption Song (Vedder z Beyonce)
 3. Rockin in the Free World

Wokalista Pearl Jam i Beyonce razem na jednej scenie? Jeżeli to brzmi Wam niedorzecznie to przypominamy, że zespół U2 zagrał niegdyś z Lady Gagą, zaś Taylor Swift wystąpiła z Def Leppard.

Jak Wam się podoba wykonanie „Redemption Song” przez Eddiego Veddera i Beyonce?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Eddie Vedder