26.09.2016 12:45

Eddie Vedder i Chris Martin wystąpili na jednej scenie

Wokalista Pearl Jam nie boi się wszelakich muzycznych eksperymentów. Posłuchajcie, jak artysta wypadł wraz z frontmanem Coldplay.

Eddie Vedder i Chris Martin wystąpili na jednej scenie
foto: AP / Fotolink / East News

Podczas Global Citizen Festival 2016 w Nowym Jorku, który odbył się 24 września 2016 pojawiły się takie gwiazdy, jak Metallica, Rihanna czy Kendrick Lamar. Jak więc widać na imprezie zaprezentowali się artyści reprezentujący różne style muzyczne.

Tego dnia nie zabrakło również Eddiego Veddera oraz Chrisa Martina, którzy wspólnie dali krótki koncert składający się z 3 utworów. Publiczność usłyszała utwory z repertuaru Pearl Jam, Crowded House oraz Patti Smith.

Posłuchajcie, jak w ich wykonaniu wybrzmiał numer „Nothingman” z płyty „Vitalogy” przy akompaniamencie samego pianina:

Muzycy wzięli na warsztat najsłynniejszy przebój Crowded House - „Don’t Dream It’s Over” z 1986 roku:

Zobaczcie również, jak Vedder i Martin poradzili sobie z „People Have The Power”:

Na tym jednak nie koniec jeśli chodzi o występy Veddera tego dnia, bowiem Eddie dołączył do Cata Stevensa, by zagrać jego kompozycję „Father And Son” pochodzącą z 1970 roku:

Na festiwalu wystąpiła również już wcześniej wspomniana Metallica. Obejrzyjcie nagranie z tego występu:

Jeszcze w 2015 roku podczas Global Citizen Festival Eddie Vedder wykonał wraz z Beyonce numer Boba Dylana. Jak więc widać Pearl Jam lubi zaskakiwać na scenie. Potwierdzeniem tego jest chociażby koncert-niespodzianka z Jackiem Whitem czy występ podczas New Orleans Jazz & Heritage Festival, gdy zaproszono na scenę muzyków Red Hot Chili Peppers.

Jak oceniacie wspólny występ Eddiego Veddera i Chrisa Martina?

Aleksandra Degórska
Tagi: #Coldplay #Eddie Vedder #Pearl Jam #Rock News