Eddie Vedder wsparł protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce

Kamil Kacperski
03.07.2018 11:21
Eddie Vedder wsparł protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce Fot. Retna/Avalon.red/REPORTER

Wokalista Pearl Jam podczas koncertu w Pradze 1 lipca 2018 roku wykazał wsparcie wobec protestów przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego, które odbyły się w Polsce 2 lipca 2018 roku.

Eddie Vedder ze sceny w czeskiej Pradze wsparł osoby, które planowały uczestniczyć w marszu przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce. W poniedziałek 2 lipca 2018 roku w wielu polskich miastach odbyły się protesty, w których wzięło udział tysiące osób. Koncert Pearl Jam odbył się dzień przed protestami i dwa dni przed ich występem w Krakowie.

Vedder podczas praskiego koncertu zaprezentował na scenie domowej roboty transparent, który promował krakowski „Marsz o wybór”:

Eddie Vedder wspiera protestujących

Cała sytuacja miała miejsce ze względu na to, że komisja polityki społecznej i rodziny miała na początku lipca 2018 roku pracować nad obywatelskim projektem Kai Godek, który zakładał zniesienie możliwości przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu. Komisja zdecydowała jedynie o powołaniu podkomisji, która będzie miała na celu analizę proponowanych przepisów. Na razie jednak nie wiemy, kiedy podkomisja zbierze się po raz pierwszy.

Vedder od dawna jest zwolennikiem prawa do wyboru - już w latach 90. podczas występu na MTV Unplugged pojawił się ze słowami „pro-choice” napisanymi na swoich rękach:

Pearl Jam - koncert w Polsce w 2018

Już dzisiaj wieczorem odbędzie się koncert Pearl Jam w Krakowie. W ramach europejskiej trasy koncertowej, zespół zagra w Tauron Arenie. Bilety na to wydarzenie znajdziecie na ebilet.pl w cenie od 335 złotych.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.