Eddie Vedder wydał dwa nowe single. Wsparł w ten sposób akcję charytatywną
20.11.2020 10:50
Eddie Vedder wydał dwa nowe single. Wsparł w ten sposób akcję charytatywną Fot. Rob Latour/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Eddie Vedder zaprezentował fanom dwa nowe single. "Matter of Time" i "Say Hi" zadebiutowały na imprezie charytatywnej prowadzonej przez muzyka i jego żonę.

Wokalista zespołu Pearl Jam, Eddie Vedder oraz jego żona Jill razem z innymi światowymi gwiazdami muzyki stworzyli akcję "Venture Into Cures". Wydarzenie, które odbyło się w sieci, ma pomóc zebrać fundusze na wsparcie dla osób chorych na pęcherzowe oddzielanie się naskórka.

Eddie Vedder z dwoma nowymi singlami

W ramach tego wyjątkowego wydarzenia Eddie Vedder wydał nowy solowy utwór "Matter of Time". Oprócz tego zaprezentował także nową, odświeżoną wersję "Say Hi". Obu kompozycji możecie posłuchać poniżej:

Eddie Vedder z singlem "Matter of Time" oraz "Say Hi"

Jak czytamy na ultimateclassicrock.com, Vedder napisał "Say Hi" dla małego chłopca cierpiącego na chorobę, której poświęcona jest akcja "Venture Into Cures" i walczącego o akceptację swoich rówieśników. Także "Matter of Time" ma związek ze sprawą. Tekst odnosi się do bólu, który czują wszyscy chorzy. Bólu, który wydaje się być nieskończony.

Polecamy

Jak mówi w wywiadzie dla WE Charity żona Eddiego, Jill:

Ta choroba jest brutalna. Oglądanie, przez co te dzieciaki przechodzą, jest niewiarygodnie bolesne i przerażające. Jednak wierzymy w naukę, wierzymy, że da się to wyleczyć.

W akcji poza Vedderami wzięło udział także wielu innych artystów światowej sławy. Wśród nich znalazły się nazwiska takie jak: Bradley Cooper, Billie Eilish, Chris Hemsworth, Jimmy Kimmel, Renée Zellweger, Glen Hansard, Adam Levine czy Willie Nelson.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.