28.08.2017 12:34

Eddie Vedder zagrał nową piosenkę w serialu „Twin Peaks”

Wokalista Pearl Jam wykonał w serialowym barze Roadhouse zupełnie nowy utwór „Out Of Sand”.

Eddie Vedder zagrał nową piosenkę w serialu „Twin Peaks”
foto: kadr z wideo

Powrót kultowego „Twin Peaks” Davida Lyncha po 26 latach przerwy zelektryzował nie tylko fanatyków seriali. W większości odcinków nowej serii wystąpiły bowiem gwiazdy muzyki alternatywnej. Wcieliły się w one artystów grających na scenie Roadhouse, baru w tytułowym miasteczku.

Jak na razie mogliśmy obejrzeć 15 epizodów serialu, który wystartował 21 maja 2017. Podziwialiśmy w nich występy takich muzyków, jak Chromatics, Au Revoir Simone, Sharon Van Etten czy The Veils. Scenę rockową reprezentował Nine Inch Nails, który w 8. Odcinku wykonał „She’s Gone Away”. Nadszedł czas na kolejną rockową gwiazdę – tym razem w Roadhouse pojawił się Eddie Vedder z Pearl Jam.

Wokalista wykonał solowo z gitarą piosenkę „Out Of Sand”, napisaną specjalnie na potrzeby serialu Davida Lyncha. Wystąpił w kowbojskim kapeluszu i, co ciekawe, zapowiedziany został jako Edward Louis Sewerson – tak brzmi prawdziwe nazwisko Veddera. Zobaczcie lidera Pearl Jam na scenie Roadhouse:

„Twin Peaks” oglądać w Polsce można od 22 maja 2017 na antenie HBO Polska. 16. odcinek z udziałem Eddiego wyemitowany zostanie dziś, 28 sierpnia 2017 o 22:35.

Maciej Koprowicz
Tagi: Eddie Vedder Pearl Jam Twin Peaks