20.02.2019 11:35

Ekipa filmowa odkryła, że rekiny kochają death metal

Ekipa Discovery Channel podczas nagrywania jednego z materiałów odkryła, że rekiny reagują entuzjastycznie na ekstremalną muzykę metalową. Sprawdź, dlaczego.

Rekin
foto: kadr z wideo/Discovery

Podczas kręcenia filmu "Bride of Jaws" ekipa filmowa kanału Discovery stanęła przed niełatwym zadaniem nakręcenia scen w towarzystwie jednego z największych białych rekinów na świecie. Żeby zwabić olbrzyma pod oko kamer, twórcy użyli głośnika, z którego popłynęła muzyka deathmetalowa

Licealiści vs muzyka rockowa
Licealiści vs muzyka rockowa
Przeczytaj także Polscy licealiści nie znają Led Zeppelin i mylą Beatlesów z Arctic Monkeys

Rekiny kochają death metal?

Rekiny są w stanie "usłyszeć" muzykę, dzięki receptorom, które są u nich odpowiedzialne za odczuwanie wibracji. Im głośniejsze i bardziej agresywne brzmienie, tym większa szansa, że rekin się nim zainteresuje. Wszystko przez to, że drżenie wody wywołane przez dźwięki przypomina to, które powstaje podczas walk ryb. Rekiny wykorzystują nieuwagę rywalizujących, mniejszych stworzeń, aby móc je zaatakować, stąd mylne zainteresowanie metalem.

Celem twórców filmu było zwabienie rekina o nazwie "Joan of Shark" ważącego 16 ton i mierzącego niemal 5 metrów. Niestety olbrzyma nie skusiły ciężkie metalowe riffy. Za to pod głośnikiem pojawił się mniejszy - 4-metrowy reprezentant gatunku.

Wabienie rekinów ciężką muzyką to technika, która była wykorzystywana już wcześniej. Australijski operator klatek nurków pływających z rekinami, Matt Waller zauważył, że wielkie ryby słysząc utwory AC/DC, płynęły w kierunku źródła muzyki. Rekiny szczególnie upodobały sobie podobno utwory "Back in Black" i "You Shook Me All Night Long".

Zobacz też:>>Krowy lubią doom metal?<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele