04.12.2014 12:29

Ekskluzywne show zespołu Volbeat

Grupa zapowiedziała, że w 2015 roku zagra tylko jeden koncert w Europie. Czym zajęci są muzycy?

Ekskluzywne show zespołu Volbeat
foto: ru.wikipedia.org

Volbeat w przyszłym roku będzie świętować 10. rocznicę wydania debiutanckiej płyty „The Strength/The Sound/The Songs”. Kwiecień, maj i czerwiec to miesiące, w których zespół odbędzie trasę po Ameryce Północnej. Europejscy fani będą mieli tylko jedną szansę, aby zobaczyć kapelę na żywo. Artyści zagrają wyjątkowy koncert 1 sierpnia 2015 roku w Tusindårsskoven w duńskim mieście Odense.

volbeatodense2015poster

Podczas specjalnego sierpniowego wieczoru zespół zaplanował występ, który podsumuje całą karierę grupy. Publiczność będzie mogła wysłuchać zarówno przebojów z ostatniej płyty „Outlaw Gentlemen & Shady Ladies”, jak i piosenek z pierwszego krążka grupy.

Michael Paulsen, wokalista zespołu Volbeat, opowiedział, że wyjątkowe show wcale nie jest najważniejszym przyszłorocznym wydarzeniem dla muzyków...

"

Rok 2015 oznacza dla nas przede wszystkim zakończenie prac nad tworzeniem szóstego krążka, nagranie go i trochę odpoczynku. "

Dlaczego więc Volbeat zdecydował się na zagranie tego jednego koncertu w Europie w sierpniu?

"

Kiedy dostaliśmy szansę na zagranie ekskluzywnego show w Odense, to była ta jedna rzecz, której nie mogliśmy się oprzeć. Minęło pięć lat odkąd ostatnio graliśmy duży koncert w tym mieście. Czekamy zatem na przybycie tam naszych fanów z Danii, reszty Europy, a może i nawet tych z innych części świata. "

Co to za wyjątkowe miejsce?

Tusindårsskoven jest położony w centrum Odense, trzeciego co do wielkości miasta w Danii, i jest to największa otwarta przestrzeń, w której odbywają się tam koncerty. Obszar jest położony w malowniczej okolicy i został powołany do życia, kiedy miasto w 1988 roku obchodziło 1000 rocznicę swojego istnienia. Pole jest najbardziej znane z jednodniowego festiwalu Vi Rocker, który odbywa się w tej przestrzeni od wielu lat.

Jak dbają o fanów?

Jeżeli martwicie się o zakwaterowanie, dojazd, czy wyżywienie, zespół Volbeat postanowił się o Was zatroszczyć i umieścił na ten temat szczegółowe informacje na swojej stronie internetowej! Sprawdzicie tam nawet jak doładujecie komórkę w tym miejscu, a także co zrobić z dziećmi na koncercie!

Jak dotąd nie wiadomo, kto jeszcze wystąpi na scenie wraz z zespołem, jednak Volbeat ma ogłaszać wieści w nadchodzących miesiącach.

Magda Słomka
Tagi: Rock News Volbeat